Menu
نویسنده مطلب : محمود قاسمیان

مطلب مورد بحث:

تجزیه و تحلیل بازار | معیارهای ارزیابی بازار و محصول


*** محصول و بازار خاصی را انتخاب کنید و میزان ضرورت محصول از نگاه بازار را برآورد کنید. این محصول می‌تواند یکی از همان مواردی باشد که درس‌های قبل انتخاب و تحلیل کرده‌اید :
لوله های آلیاژی فورج شده: در کشور در حال حاضر تنها تولیدکننده این لوله ها فولاد اسفراین است اما مصرف کنندگان آن صنایع مختلف کشور از جمله برای حفاری چاه های نفت است که در جنوب کشور استفاده بسیار وسیعی دارد. ضرورت آن در بازار بسیار زیاد بوده و تقریبا ۹۵ درصد نیاز کشور از طریق واردات تامین میشود. قیمت تمام شده در کشور بسیار مناسب بوده و محصولات  تا وارداتی به دلیل تحریم بیشتر از چین و با کیفیت پایین میباشد. از این رو ضرورت این محصول را بسیار بالا و در محدوده بیشتر از ۸ از ۱۰ میدانم.
*** برای اینکه میزان ضرورت این محصول در نگاه بازار افزایش یابد، چه گزینه‌هایی در ذهن دارید؟
با افزایش کیفیت محصول یا ارائه آن در زمان های کوتاه تر (عمدتا زمان اراوه به بازار از زمان سفارش چه برای محصول داخلی و چه برای محصول وارداتی در حال حاضر بیش از ۶ ماه است). سفارشی سازی بنا به نیاز مشتری (ارائه خدمات ماشینکاری و برش) میتواند ضرورت آن را نیز بیشتر کند
 *** چه برآوردی از هزینه‌ی جذب مشتری فعلی یا ایجاد مشتری تازه برای این محصول خود دارید؟ این هزینه تا چه حد تابع مقیاس کسب و کار است؟
برای جذب مشتریهای فعلی ارسال نمونه برای تست اولیه و نیز سمینار برای فعالان این بازار یا بازدید از محل استفاده این تجهیزات و ارائه خدمات مشاوره ای حداقل هزینه های لازم هستند.
برای خلق مشتری جدید در این حوزه هزینه هلی بسیار سرسام آوری باید انجام شود اما از آنجا که در صورت خارج شدن کشور از وضعیت کنونی تعداد فعالین نفتی از طریق حمایت های دولتی افزایش می یابد با هزینه های مشابه برای استفاده کنندگان فعلی می توان این دسته از بازار را به عنوان بازار هدف خود انتخاب و جذب نمود.
*** اگر در یک بازار، هزینه‌ی جذب مشتری و هزینه‌ی خلق مشتری بسیار نزدیک باشد، استراتژی بازاریابی در مقایسه با شرایطی که هزینه‌ی ایجاد مشتری جدید بسیار بالاست چه تفاوتی خواهد داشت؟
در این شرایط بهتر است که با ایجاد تمایز در محصول به جذب مشتریان فعلی پرداخت و هزینه زیادی صرف خلق مشتریان جدید نشود. مگر اینکه بتوان با راهکارهایی مانند آموزش ضرورت محصول خود را برای جذب مشتریان فعلی و خلق مشتریان جدید همزمان به کار گرفت.
*** چه تغییراتی می‌توان در محصول مد نظر شما ایجاد کرد که مدت زنده ماندن آن (بی‌نیاز بودن به طراحی مجدد) افزایش یابد؟ آیا چنین تغییری قابل توصیه هست؟
اصولا در تجهیزات تکنولوژیک سرمایه گذاری توامان در تحقیق و توسعه یک الزام است که یا با تغییرات کوچک و پیوسته و یا با تغییرات اساسی طول عمر محصول ما و بقای ما را در بازار تضمین میکند.