Menu
نویسنده مطلب : سعیده صفی نور

مطلب مورد بحث:

چگونه می‌توان به یکی از بهترین خودروسازان جهان تبدیل شد؟ (اتلی هارداسن)


بهینه‌سازی جزئی در زندگی شخصی:

تصور کنید شخصی از امروز تصمیم می‌گیره تمام جنبه‌های زندگیش رو متحول کنه. زبان انگلیسی‌اش رو تقویت کنه، حوزه کاریش رو تغییر بده، صبح‌ها زودتر از ساعت معمول از خواب بیدار بشه، به روابط خانوادگیش بیشتر از قبل اهمیت بده، چندتا کلاس آموزشی جدید بره و… . اینکه تمام امور زندگیمون رو در بهترین حالت ممکن و همزمان با هم پیش ببریم، نتیجه‌ای نخواهد داشت و فقط انرژی و عزت نفسمون رو از دست می‌دیم و اضطراب زیادی رو متحمل می‌شیم. تمام این کارها باید در زمان‌های جداگانه به صورت عادت در بیاد تا بتونه جزئی از زندگیمون بشه و بعد به دنبال کار بعدی بریم.

چند وقت پیش یه فایل ویدئویی از سایت مدرسه زمان دیدم که در مورد «چالش شخصی» بود. سجاد سلیمانی در اون فایل می‌گفت برای یه دوره زمانی مشخص، یک چالش شخصی (و نه بیشتر) رو در نظر بگیرید و تمام تلاشتون رو به کار ببندید تا طبق برنامه پیش برید و اون چالش رو به عادت تبدیل کنید. سپس به دنبال چالش بعدی برید و تمرکزتون رو روی اون کار بذارید. اینکه با کمال‌گرایی افراطی سعی داشته باشیم در یک بازه زمانی به همه آرزوها و خواسته‌هامون برسیم و همه اون‌ها رو با بالاترین سطح کیفیت انجام بدیم شدنی نیست و فقط زمان و انرژی رو از ما می‌گیره.

 

بهینه‌سازی جزئی در کسب‌‌وکارها:

استارتاپی رو در نظر بگیرید که کار خودش رو با گرد هم آوردن بهترین‌های هر حوزه آغاز کرده، اما این اعضا مهارت کار تیمی بلد نیستن و هر کدوم سعی دارن بدون توجه به عملکرد سایر اعضا و به شکلی مکانیکی، فقط کار خودشون رو به درستی انجام بدن.

شاید حدس زدن نتیجه عملکرد این استارتاپ، کار چندان سختی نباشه؛ چون اعضا نحوه تعامل با هم‌دیگه رو بلد نیستن و صرفا یه گروه هستن.

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟