Menu
نویسنده مطلب : مینا علیاری

مطلب مورد بحث:

پروژه پایانی درس استعدادیابی مقدماتی


با سلام و خسته نباشید و سپاس از دوره های بسیار خوب شما

قبل از هر چیزی باید بیان کنم که تا وقتی این دروس رو مطالعه نکرده بودم، گرچه اهمیت استعدادیابی و اهمیت استعداد رو در شغل یا رشته تحصیلی درک میکردم ولی مفهوم واقعی استعداد و اینکه قرار نیست کسی برامون این کار رو انجام بده (خودمون هم میتونیم) رو نمیدونستم.

بعد از مطالعه تمام دروس  استعدادیابی مقدماتی متوجه شدم در حد قابل قبول دارای استعداد استقرا هستم. استعداد تحلیلی من هم خیلی خوب هست و معمولا خیلی راحت میتونم چندین گزارش رو مطالعه و یک جمع بندی از اونهارو بنویسم . در رابطه با استعداد ایده پردازی، اگر قرار باشد از روی یک کاردستی یا مدل، کپی آن را درست کنم، در نهایت با اضافه کردن نظر و ایده های خودم مدلی متفاوت بوجود خواهم آورد. در استعداد تجسم فضایی، گرچه علاقه مند به درست کردن پازل و ماکت و از این دست سرگرمی ها هستم و این کار را با حوصله انجام میدهم ولی در رابطه با سرعت انجام شاید در حد معمولی باشم.

در استعداد و توانایی خواندن سریع و همچنین استعداد سیلوگرام، متاسفانه به نظرم در حد پایینی هستم و شاید به همین دلیل یادگیری زبان تا این حد برایم مشکل شده است ولی حداقل خوشحالم که فهمیدم باید کمی بیشتر زمان صرف کنم تا این مشکل حل شه.

آزمون های موجود در درس استعداد موسیقی و تشخیص صدا و  همچنین استعداد تشخیص و تفکیک رنگ ها رو هم انجام دادن و رتبه عالی رو بدست آوردم و به نظرم این استعدادها میتونن در آینده به دردم بخورن. در استعداد توانایی کار با اعداد هم در حد خوبی هستم ولی تا مجبور نباشم استفاده نمیکنم. در نهایت استعداد کار با انگشتان و تسلط بر انگشتان هم برام خوب و قابل قبول هست.

خوشحالم که مفهوم واقعی استعداد رو فهمیدم و این که خودم رو در هر کدوم از این درس ها مورد ارزیابی قرار دادم و به شناخت بهتری از خودم رسیدم. امیدوارم با تایید این پروژه، اجازه بدید سایر دوره هارو ادامه بدم.

با تشکر