Menu
نویسنده مطلب : الهام شامرادی

مطلب مورد بحث:

آن‌کس که راه حل مسئله را می‌دانست، عاشق مسئله شده است


فاسد در سیستم ها تنها شامل اختلال کاری نمی شود. گاهی افراد و گروه ها برای منافع خود عملکرد یک مجموعه بزرگ را زیر سوال می برند.

من نیز چنین تجربه ای در مورد یکی از کارکنان روابط عمومی دارم.(مجبورم بسیار سربسته بگویم که نشود نشانی از آن پیداکرد.)

ایشان روحیه ای داشتند که می خواستند مهم باشند و به عنوان کسی که می توانند به تنهایی مشکلات را با تدبیر و سیاست خود حل کنند، شناخته شوند.

شرکت مذکور درگیر تعارض های محیط زیستی بود و هر از چندی یک موضوع نقل اخبار می شد و ایشان همچون ناجی در  جلسات با مدیران کل به ذکر راهکارها و بزرگنمایی ارتباطاتش با رسانه ها و توانایی مدیریت موج منفی می پرداخت.

خلاصه چند سالی مجموعه درگیر این مسائل بود و مبالغ کلانی را صرف مدیریت این بخش می کرد. تا اینکه ایشان از آن مجموعه رفتند. پس از آن کم کم جو منفی در رسانه ها به شکل عجیبی فروکش کرد و سر نخ هایی از چرخه ای معیوب هویدا شد.  (با اجازه دلایل و نشانه ها را ذکر نمی کنم.)

خلاصه اینکه گاهی برخی افراد در یک سیستم، به خاطر منافع فردی و یا گروهی خود، با هماهنگی با برخی رسانه داران، می توانند موجهایی را درست کنند تا ماهی خود را از آب گل آلود بگیرند.

البته این مختصل به این فرد و یا ایران نیست و همه صاحبانِ سیاست و قدرت در جهان، این چنین همکاری هایی با غولهای رسانه ای دنیا دارند.

خلاصه : گاهی پاک کننده ها خود آلودگی ایجاد می کنند.

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟