Menu
نویسنده مطلب : امیرعلی ضیائی

مطلب مورد بحث:

تعریف پایداری چیست؟ | بررسی مفهوم پایداری در مدیریت و کسب و کار


تعدادی از روشهایی که در شهرهای بزرگ ایران استفاده می شود:

ایجاد محدوده طرح ترافیک و محدوده زوج و فرد:به نظر نمی رسد خیلی به صورت ریشه ای به حل مسئله ترافیک کمک کند.البته نمی توان این روش را بی تاثیر دانست می توان با استفاده از تکنولوژی های روز میزان اثرگذاری این روش را زیاد کرد اما هیچ گاه نباید به عنوان روش اصلی روی این راه حل حساب باز کرد.

اتوبان سازی:این روش را باید صاحب نظران بررسی موشکافانه کنند ولی به نظر می رسد شاید به حل مشکل ترافیک قسمتهایی از شهر کمک کند اما در طولانی مدت خود این روش ایجاد کننده ترافیک باشد.

گسترش حمل و نقل عمومی:این روش را شاید بتوان یکی از بهترین راه حلها و پایدارترین آنها دانست.اما از آنجایی که نیاز به سرمایه گذاری های بیشتر و فرهنگ سازی استفاده از این سیستم مورد نیاز است و مدیران و مسئولان شهری و کشوری دید سیستمی به مسائل ندارند آن طور که باید به آن توجه نشده.

تغییر ساعات مدارس و ادارات:این روش هم شاید به عنوان مسکن و در کوتاه مدت تا حدی از بار ترافیک در ساعاتی از روز بکاهد اما خودش ایجاد کننده مشکلات دیگری خواهد بود و نمی توان به آن به عنوان یک راه حل پایدار نگاه کرد.

تمرکز زدایی:این راه حلی است که به نظر می رسد فعلا در حد فرضیه باقی مانده.شاید بتوان در بلند مدت با برنامه ریزی صحیح و اجرای درست روی این روش هم به عنوان راه حل پایدار حساب باز کرد.

فرهنگ سازی:می توان گفت شاید این راه حل بهترین و پایدارترین و اساسی ترین راه حل مشکل ترافیک باشد که نیازمند زمان طولانی برنامه ریزی صحیح اجرای درست و استمرار است که البته در کنار آن حتما باید بهسازی معابر عمومی و زیرساخت سازی حمل و نقل عمومی در دستور کار قرار گیرد.و حتما مسئولین باید دیدی بلند مدت نسبت به این روش داشته باشند و انتظار حل مشکل در کوتاه مدت را نداشته باشند.

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟