Menu
نویسنده مطلب : بهاره

مطلب مورد بحث:

پروژه پایانی درس ارزش آفرینی


۱٫       کسب و کار مورد نظرتان را به صورت مختصر شرح دهید.
کارواش آنلاین
 با توجه به گسترش جامعه و افزایش تعداد خودرو ها و مشغله و کمبود زمان، نیاز به کارواش های مجهز احساس می گردد. و همچنین روند آپارتمان نشینی و نبود جا و مکان برای شستن شخصی اتومبیل، هزینه های بالای آب و کمبود آب هم موجب شده فرهنگ استفاده از کارواش رفته رفته در جامعه ایران یا حداقل در کلانشهرها نهادینه شود.
کارواش یک مکانی است که اکثر خودروهای سواری هر چند وقت یکبار به این مکان برای شست و شوی خودرو خود مراجعه می کنند. علاوه بر شستن ظاهر بیرونی خودرو فضای داخلی خودرو هم باید تمیز باشد که این کار نیز توسط کارگران در یک کارواش انجام می شود.
در این کسب و کار مشتری با مراجعه به اپلیکیشن و وب سایت مکان مورد نظر خود انتخاب می کند و افراد مورد نظر با ارائه کارت و مدارک، خودرو را گرفته و رسید را به مشتری تحویل میدهند و خودرو به کارواش منتقل شده و عملیات مورد نظر مشتری که نوع سرویس خودرو را انتخاب کرده است انجام می پذیرد و پس از این نوع ارائه سرویس، خودرو برای تحویل به مشتری بازگردانده میشود و هزینه ای که برای مشتری در اول کار مشخص می شود پرداخت می کند.
 
۲٫       بگویید که به نظر شما، ارزشی که این کسب و کار ایجاد می‌کند چیست؟ چه ارزشی را که قبلاً نبوده است خلق خواهد کرد؟
با توجه به خواندن درس ارزش آفرینی و توجه به بهبود کیفیت زندگی دیگران می توان گفت با این طرح می توان در زمان صرفه جویی کرد و دیگر نیاز نیست ساعتهای طولانی را برای شستن وسیله نقلیه خودتان زمان سپری کنید و همچنین در سوال اول اشاره شد که با توجه به مشغله کاری سرعت و سهولت و همچنین سهولت در امر سفارش را برای مشتری به وجود می آورد زیرا فقط کافی ست شما اپلیکیشن را نصب و یا به وب سایت مراجعه کنید و سرویس و تاریخ خود را انتخاب کرده و بعد از سرویس مورد نظر و بالاترین کیفیت ماشین خود را تحویل بگیرید و همچنین ارزش افزوده دیگری نیز به آن می توان اشاره کرد احترام به محیط زیست است، با توجه به اشاره ای که در بالا به آن شد ما با کمبود آب مواجه هستیم و با صرفه جویی در آن می توان سهم بیشتری را در مراقبت و حمایت از محیط زیست داشت و ارزش افزوده دیگری که میتوان اشاره کرد خود مشتری ست که میتواند نوع سرویس را انتحاب کند مثلا امروزه کارواش نانو و یا بدون آب و یا کارواش های بخار و یا کارواش های اتوماتیک است و مشتری خودش می تواند این را انتخاب کند.
 
۳٫        این کسب و کار را در چه صنعتی طبقه بندی می‌کنید؟
این کسب و کار در حوزه خدمات شستشوی خودرو دسته بندی کرد و اگر با توجه به نیازهای ارضا شده در نظر بگیریم تمام کارواش های شهر و محلی هایی برای شست‌شو خودروی باید مد نظر ما باشند ولی اینکه این خدمات را به صورت آنلاین و از طریق اپلیکیشن و وب سایت ارائه بدهند خیر هیچیک از کارواش های مورد بررسی در شهر مورد نظر بنده این خدمات را ارائه نمیدهند و این نقطه قوت است و می تواند بسیار موثر باشد و اگر بخواهیم بر اساس خدمات بخش بندی کنیم تمام کارواش هایی که تمام خدمات را ارائه می دهند از جمله سنتی و اتوماتیک و نانو و … نیز به عنوان رقیب محصوب می شوند.
 
۴٫        بازارهای هدف، بازارهای بالقوه و بازارهای آماده آن را شرح دهید.
–          بازاره بالقوه ما تمام افراد شهر که دارای گواهینامه هستند و یا در آینده به گرفتن خودرو فکر می‌کنند با توجه به تبلیغات موثری که در این حوزه انجام میدهیم بستگی دارد.
–          بازار آماده ما آنهایی هستند که ماشین دارند زیرا در شهر مورد نظر من اکثریت مردم دارای یک ماشین هستند و بعضی از خانواده ها و افراد بیشتر از دو تا ماشین دارند و منابع لازم را برای استفاده خدمات را دارند.
–          بازار هدف افراد آپارتمان نشین و افراد شاغل و خانواده هایی که دارای دو خودرو هستند .
 
۵٫       بازار این فعالیت را – بر اساس معیارهای ارزیابی بازار که در درس‌ها خوانده‌ایم – تحلیل کنید یا حدس بزنید.
ضرورت محصول برای بازار: ضرورت زیادی در این کسب و کار نیست ولی اگر از دید حفظ محیط زیست و استفاده بهینه در انرژی و صرفه جویی در آب و به عنوان نهادینه کردن یک فرهنگ به آن نگاه کنیم پی می‌بریم که استفاده از کارواش ضرورت زیادی دارد حال استفاده از خدمات آنلاین نیز ارزش افزوده هایی برای خود مشتری دارد که در سوالات قبل مورد برررسی قرار داده ایم و آن را بیان کردیم.
 
اندازه بازار: با توجه به بیانات در متمم اندازه بازار و صنعت متفاوت است اندازه صنعت در اینجا در دو بحث مطرح می شود که یکی خود کارواش و دیگری بحث آنلاین آن است در اندازه صنعت در حالت عادی کارواش های زیادی هستند پس اندازه صنعت بزرگی داریم ولی در اراعه خدمات آنلاین در این زمینه و در شهر مورد انتخابی خیر صنعت بزرگی نداریم و زیرا رقیبی در حال حاضر نیست که این آنلاین بدون را اراعه بدهد.
در اندازه بازار نیز باید تمام تقاضا ها را تحلیل کند پس کسانی که این نوع خدمات را خریداری می کنند میتوان به افرادی که دو شیف مشغول به کار هستند و افرادی که علاقه خاصی به تمیز بودن دارند و کسانی که به هر طریقی محلی برای شستن ماشین ندارند و اغلب افراد آپارتمان نشین هستند از این نوع دست خدمات استفاده می کنند.
 
محدوده قیمت قابل عرضه: با توجه به نوع سرویس و نوع خودرو متفاوت می باشد و این قیمت باید تفاوت چندانی با دیگر کارواش ها با توجه به اراعه خدمات قابل عرضه ما نداشته باشد تا مشتری به سمت ما بیاید و این قیمت ارائه شده به ازای سرویس ها می تواند از ۱۰ هزار تا ۸۰۰ هزار تومان باشد
 
هزینه جذب مشتری و ایجاد مشتری جدید: با توجه به این که کارواش بین مردم شناخته شده است و این خدمت در شهرهای مختلف ارائه  میشود شاید مانور روی مصرف بهینه آب و محیط زیست می توان مشتری زیادی را جذب کرد و در واقع علاوه بر مشتری جدید، مشتری هایی را هم که از این نوع خدمات از دیگر کارواش استفاده می کنند جذب کرد و این تبلیعات از طریق وب سایت و بنرها و … باشد و کسانی که در حال حاضر خودرو دارند و یا کسانی هستند که به این نوع خدمات نیاز دارند مطلع شوند.
 
هزینه و رساندن محصول به دست مشتری: در این نوع با توجه به اینکه خود افراد کارواش تحویل گیرنده و دهنده خودو هستند شاید مبلغی بسته به مسافت که مقدار ناچیزی است را بین ۱۰۰۰ تا ۵۰۰۰ تومان است که بر روی همان هزینه که از طریق اپلیکیشن و یا وب سایت سفارش میدهد می آید.
 
منحصر به فرد بودن محصول: با توجه به اینکه محصول ما یعنی کارواش منحصر به فرد نیست ولی نوع خدمات آنلاین ما در شهر منحصر به فرد است و نوع خدمات دیگری که میتوان اشاره کرد انتخاب سرویس های مختلف از جمله نانو، سنتی و اتوماتیک است و هر سه را در کنار هم می توان به مشتریان عرضه کرد ولی مزیت ارائه خدمات به صورت آنلاین موقت است و بقیه کارواش داران هم می توانند از آن استفاده کنند و در آینده نیز این خطر وجود دارد که خدمات آنلاین به عنوان یک تعهد غیر قابل اجتناب تبدیل شود.
 
سرعت عرضه خدمت جدید به بازار: سرعت عرضه خدمات جدید در این حوزه زمان زیادی میطلبد ولی نباید از بازار عقب بود و اگر نوع شستشوی جدیدی در این زمینه ارائه شد حتما به دنبال به کارگیری آن باشیم البته باید در مورد هرکدام شرایط را بررسی و سپس از آنها استفاده کنیم.
 
سرمایه گذاری اولیه: با توجه به طرح بنده اگر کسانی بخواهند از صفر شروع کند و یک کارواش را راه اندازی کنند و هر سه نوع نمونه خدمات از جمله شستشوی سنتی، اتوماتیک و نانو را ارائه دهند در یک کلان شهری مانند تهران و به جز هزینه ملک حدود ۳۰۰ میلیون نیاز است ولی این هزینه به نسبت هر شهر می تواند کمتر شود ولی این طرح خدمات آنلاین در این زمینه را میتوان فقط هزینه ناچیزی در قابل ۳۰۰ میلیون در نظر گرفت چیزی حدود ۵ تا ۱۰ میلیون که شامل طراحی سایت و اپلیکیشن است.
 
پتانسیل عرضه محصولات وابسته: در کارواش ها میتوان محصولاتی از جمله روکش صندلی و کف پوش، اسپری مخصوص لوازم مانند لاستیک و شیشه و بدنه و خدمات دیگری که مربوط به ماشین است ارائه داد.     
مدت زمان زنده ماندن: با توجه به اینکه رقبا بعد از دیدن این روش به آن روی می آورند و نیاز به کارواش روز به روز بیشتر شده زیرا با توجه به زندگی شهری و آپارتمان نشینی و تعداده خودروها و مشغله امروز رو به افزایش است این خدمات می تواند پر رنگ تر از پیش شود و قابلیت مدت زمان زنده ماندن زیادی را دارد.
 
۶٫        به نظر شما، اگر ایده شما اجرایی شود، آیا شکل‌هایی از تقلید یا اجرای آن وجود دارد که به جای ارزش آفرینی، فرصت طلبانه باشد و تصویر این کسب و کار را در ذهن مردم تخریب کند؟
 
تقلید از این کسب و کار مانند هر کسب و کار دیگری قابل تصور است و قطعا خیلی از رقبا بلافاصله بعد از اطلاع از این نوع کسب و کار و آنلاین بودن آن تقلید کرده و در جهت ساخت وب سایت و اپلیکیشن در مورد کارواش خود بر می آیند.