Menu
نویسنده مطلب : رحیمه سودمند

مطلب مورد بحث:

آیا خودشیفتگی، ماکیاولیسم و سایکوپاتی، به پیشرفت شغلی ما لطمه می‌زند؟


سال هاى ابتدایىِ  شاغل شدنم مصادف شده بود با حضور یک مدیر میانى که خصوصیات خودشیفته و ماکیاولى را با هم داشت و مى تونم بگم تا حدودى سایکوپات هم بود  . تجربه ى بسیار ناخوشایندى بود . محیط کار ، با وجود  چنین فردى بسیار  بى روح و سرد شده بود و حس همکارى ِ چندانى بین پرسنل برقرار نبود .

یک بار که دیگه خیلى اذیت شده بودم ، به مدیر گروه مراجعه کردم و در مورد نحوه ى کارش ، انتقاد کردم . جالب این جا بود که مدیر گروه بهم گفت : من همه ى چیزهایى رو که مى گى مى دونم ولى ما به وجود چنین افرادى نیاز داریم چون اون  حس ّ جاه طلبى که داره ، باعث مى شه که کارها پیش بره  این آدم انگیزه داره چیزى که تو ندارى .( البته نمى تونست از صفت هاى موجود در مثلث تاریک استفاده کنه ولى منظورش از جاه طلبى همین بود )

توجیه قابل قبولى نبود و نتیجه ى آن به وجود آمدن فضایى بود که اصلا تمایلى به کار کردن نداشتم و فقط به فکر تغییر محل کارم بودم  ولى در نهایت  با فشارهایى که من و همکاران آوردیم تونستیم باعث تغییر اوضاع بشیم و این سمَت رو به شخص دیگرى واگذار کردند .
به نظرم افرادى با این خصوصیات نمى توانند در دراز مدت ، سکان دار یک مجموعه باشند و دیر یا زود این مشکلات رفتارى اگر در حد خفیف و قابل تحملى نباشد ، خودش زمینه ساز از دست دادن فرصت هاى شغلى و یا صدمه دیدن سیستمى که در آن مشغول به کار هستند خواهد شد .

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟