Menu
نویسنده مطلب : معصومه شیخ مرادی

مطلب مورد بحث:

هدف داشتن و تلاش کردن کافی نیست | مرور نتایج هم مهم است


من چند نکته بعد از خوندن این مطلب به ذهنم رسید:

۱- خیلی خوبه که بتونیم به یه الگوی برنامه ریزی مناسب و مطابق با شیوه زندگی خودمون برسیم. که این با مهارت پیدا کردن در برنامه ریزی به دست میاد و طبعا مطالعه در این زمینه، به نظرم مهارت پیدا کردن در برنامه ریزی نکته ای هست که باید به آن خیلی توجه کنیم و این به دست نمیاد مگر با تکرار و تمرین و اینکه لااقل اگر خودمان چندان مهارت نداریم با افرادی که در این زمینه مهارت دارند و سالهاست اهل برنامه ریزی هستند مشورت کنیم تا به الگوی مناسب برای برنامه ریزی برسیم چیزی که برای آنها جواب داده شاید برای ما هم جواب بده.

۲- دومین مورد که به نظرم خیلی مهمه و با روش AAR مرتبطه توجه به جزییات هست، شاید به نظر گفتنش آسون بیاد اما واقعا بسیاری از ما از توجه به جزییات و نوشتنش عاجز هستیم توجه به جزییات ما رو به تحلیلگر خوبی در زندگی خودمون تبدیل میکنه.

۳- سومین نکته هم که خیلی مهم هست، توان مرور کردنه، اینکه این توانایی رو داشته باشیم و برامون خسته کننده نباشه که وضعیت زندگی مون رو در فواصل زمانی مناسب مرور کنیم حتما نه به هدف ارزیابی، چون خود مرور کردن به ما ایده های زیادی میده.

به نظرم قبل از استفاده از روش AAR ما باید از دو ابزار توجه به جزییات و مرور به خوبی استفاده کرده باشیم.( خود من هنوز تو این دو مورد مشکل دارم.)