Menu
نویسنده مطلب : هیوا

مطلب مورد بحث:

ایمیل مارکتینگ چیست؟ تکنیک های بازاریابی ایمیلی کدامند؟


۱) آخرین باری که بر اساس یک ایمیل، تصمیم به یک اقدام گرفتید :

ده دقیقه پیش و روزی چندبار. چون ایمیل‌هایی که انتخاب میکنم (و تقریبا همه شون با auto-responder ارسال میشن) رو هرکدوم به دلیل خاصی انتخاب میکنم، تقریباً همه شون رو باز میکنم. اگرم چندبار باز نکنم، unsubscribe میکنم که دیگه اون ایمیل برام نیاد.

محتوای این ایمیل ها بیشتر در چهار حوزه آنلاین مارکتینگ(نمونه: نوا کیگن)، life hacking(نمونه: تیم فریس)، اقتصاد رفتاری(نمونه: دن اریلی) و مربوط به آینده(نمونه:پیتر دیمندیس) هستند.

۲)در چه صورت ممکن است عضو خبرنامه یک سایت شوید؟

در ۹۵% موارد، برای دریافت یه محتوای ارزشمند(bribe) و در برخی موارد هم برای اعلام خبر یا رویدادی در آینده(مثلاً خبر انتشار یک کتاب یا ایمیلهای google alert)

۳) برای ایمیل مارکتینگ، چه آینده‌ای می‌بینید؟ تا چند سال دیگر می‌توان به آن به عنوان یک ابزار جدی نگاه کرد و به نظر شما جایگزین آن چیست؟

جواب دادن به چنین سوالاتی(آینده چیزی که الان بسیار رایج است) با دانش کم خیلی سخته برای همین جواب خوبی برای این سوال ندارم ولی چند نکته پراکنده رو اشاره می کنم. یکی اینکه حدود ده سال قبل بحث اینکه دوران ایمیل مارکتینگ به سر آمده داغ بود اما دیدم که چنین اتفاقی نیفتاد.

دوم اینکه با در نظر گرفتن نوع ارتباط در ایمیل مارکتینگ(اینکه یک شرکت بتونه به فضای شخصی یک فرد یعنی صندوق ایمیل او به این راحتی دسترسی پیدا کنه) و امکانات ویژه و ارزان سیستمهای مدیریت ایمیل( مخصوصا اگر پویایی و هوشمندی هم به آنها اضافه بشه، شبیه کاری که فرانک کرن در infusionsoft انجام میده) جایگزین قوی سراغ ندارم.

سوم اینکه فکر کنم ابزارهایی که به نوعی امکان سرویس messaging دارند، از فیسبوک گرفته تا تلگرام و برنامه های IM، اینها میتونن ایمیل رو با چالش مواجه کنند.

پ.ن: شاید پیام اختصاصی متمم هم متمم رو از ایمیل مارکتینگ بی نیاز کرده باشه. این سرویس، هم غالب مزایای ایمیل مارکتینگ رو داره و یک سری مزایای خاص دیگه. چون زیاد در موردش فکر و تحلیل نکردم، نظر بهتری نمیتونم بدم ولی فکر کنم موضوع جالبی برای تحلیل باشه.