Menu
نویسنده مطلب : محمدرضا زمانی

مطلب مورد بحث:

شکست گوشی آمازون فایر فون چه چیزی را به ما می‌آموزد؟


سلام
*پاسخ تمرین*
دسته‌بندی جالبی بود که فکر می‌کنم تا مدت‌ها در ذهنم بماند و با دیدن محصول یا خدمتی به این فکر کنم که در کدام دسته‌بندی قرار می‌گیرد.
-۱-
* بطور کلی فکر می‌کنم محصولاتی که نظر مشتری کاملا در آنها لحاظ شده را می‌توان جزو گروه اول نامید. برای نمونه اگر اولویت مشتری «ارزان بودن» است و محصول ما در «ارزان‌ترین حالت ممکن» طراحی شده باشد، احتمالا در این دسته قرار می‌گیرد.
* همچنین بسیاری از محصولات موفقی که در آنها «مصرف‌کننده مبلغی بابت دریافت کالا یا خدمت نپرداخته» را می‌توان به عنوان مثالی از محصولات گروه اول دانست: گوگل، سایت ورزش۳، کانال‌های تلگرامی پرطرفدار مثل گیزمیز و … .
-۲-
وقتی پولی که می‌دهیم با ارزشی که دریافت می‌کنیم متناسب به نظر می‌رسد. به عبارتی، نیاز و ترجیحات‌مان برآورده شده، هر چند شاید این رفع نیاز کاملا منطبق با خواست و اولویت‌هایمان نباشد: تنقلات خوشمزه‌ای که حس می‌کنیم هزینه زیادی برای بسته‌بندی آنها شده می‌توانند نمونه‌ای از محصولات این دسته باشند.
-۳-
از لحاظ منطقی، محصولات و خدمات این گروه را باید در میان شکست خوردگان پیدا کنیم؛ مگر اینکه نوعی انحصار، زور یا فشار در میان باشد. مثل محصولات ایران خودرو و سایپا که اگر چه ترجیحات مصرف‌کننده در فرآیند تولید آنها چندان به حساب نمی‌آید، همچنان مشتری دارند. یا کتاب‌های بی‌کیفیتی که با استفاده از ترفند‌های مختلفی چون برگزاری مسابقه کتابخوانی یا جهت کتابخانه‌های عمومی به فروش می‌روند.
فکر می‌کنم اعتماد به نفس بیش از حد شرکت‌ها و نداشتن شناخت صحیح از ترجیحات بازار و مصرف‌کننده را می‌توان از عوامل افتادن به چاه طراحی و تولید محصولات مطابق سلایق تولید‌کننده – و نه مصرف‌کننده – دانست.