Menu
نویسنده مطلب : محمود قاسمیان

مطلب مورد بحث:

ویندوز هولوگرافیک و دستگاه هولولنز مایکروسافت و پارادایم جدید


در شکل حداقلی این ابزار جدید کمک زیادی به بازی های رایانه ای، مدل سازی سه بعدی، انتخاب کالا در یک فروشگاه و … خواهد کرد. اما نکته مهم وقتی اتفاق می افتد که این ابزار فراگیر شود، بنا به ان دیتابیس هایی شکل بگیرد و کاربران آن فراوان شود که در نهایت پارادایم شیفت حاصل از آن بسیار اعجاب انگیز خواهد شد.
در نظر بگیرید که وارد یک فروشگاه زنجیره ای می شوید و لیست اقلام مورد نیاز را همسرتان برایتان از طریق موبایل فرستاده است. دستگاه آن را خوانده و شما را به صورتی با ترتیب مناسب برای طی کردن کمترین مسیر از جلوی قفسه های مورد نظر رد می کند. همزمان قیمت های فروشگاه را با قیمت های آنلاین مقایسه کرده و برای شما نمایش می دهد و از طرفی برای هر برند نتیجه نظرات کاربران را برای شما نمایش می دهد و چه بسا بهترین محصول با توجه به بهینه قیمت و نظرات یا بنا به تجربه قبلی خودتان را نشان می دهد. نه تنها زمان و هزینه صرفه جویی می شود بلکه تجربه خوب خرید چند برابر می شود. در همینجا یک تغییر پارادایم به وجود می آید که روشهای بازاریابی را کاملا تغییر می دهد. دیگر فروشنده تنها نمی تواند با اجاره بنر یک ادعا را مطرح کند چون تنها با یک نگاه و کمک این ابزار، مشاهده می کنیم که متوسط نظرات کاربران آن کالا یا خدمات بسیار پایین است و از خرید آن منصرف می شویم. اینجاست که این محصول به شفافیت بیشتر کمک زیادی کرده است.
حال معمار و طراحی را در نظر بگیرید که قبل از رنگ آمیزی، نصب تجهیزات، دکور، کاغذ دیواری و … به راحتی می تواند حاصل کار خود را به صورت سه بعدی ببیند و در آن قدم بزند یا حتی آن را بفروشد! پس بسیار ساده تر و با هزینه ای فوق العاده پایین تر تجربه های کاربری را می توان مشاهده کرد و بنا به آنها نتیجه گیری کرد. حتی ساکنان یک شهر جدید که در فضای، آن قبل از ساخته شدن قدم می زنند، محله خود را انتخاب می کنند، رنگ و دکور خانه شان را انتخاب می کنند و در خانه شان شروع به قدم زدن و تلویزیون دیدن می کنند ماهها قبل از اینکه کلنگ ساختش به زمین بخورد!
این تنها موارد محدودی از تغییرات حاصله بوده و موارد بسیار زیادی از تغییرات پارادایم در صورت فراگیر شدن آن مشاهده خواهد شد. تغییراتی که بندبند زندگی فردی و اجتماعی را تغییر خواهد داد و شرایط را دگرگون می سازد