Menu
نویسنده مطلب : فاطمه محمدی

مطلب مورد بحث:

خطای تمرکز بر آخرین اطلاعات


سلام

مثال من در مورد خرید لپ تاپ هست. واقعیتش این بود که مقدار پول من مشخص بود و میدونستم نمیتونم بین برندهای برتر انتخاب کنم و خب این ناراحت کننده بود. اول دنبال مدل هایی بودم که حداقل ویژگی های مد نظرم را داشته باشد. مدل مورد نظرم را بین برندهای a,b,c,d,g انتخاب کردم.

در سایت های مختلفی در مورد معایب و محاسن مدل مورد نظرم جستجو کردم دیدم برند a در کل خوب هست و از مدل های d,g راضی نیستند.(۱۰ امتیاز)

از یکی از فعالین حوزه لپ تاپ مشاوره گرفتم که در انتخابم مطمئن ترم کرد و گفت که با این مبلغ و شرایط مورد نظرت میتونی برندهای بهتری مثل a را انتخاب کنی. (۶۰ امتیاز)

از خانم … که همکارم بود و خودش و دوستش مدل b,g را داشتند در مورد دو مدلی a,b پرسیدم که معایبی را که از بقیه شنیده بودم را درمورد b تایید کرد.(۱۰ امتیاز)

دست آخر در خرید a مطمئن شدم و به مرکز خرید رفتم اما هنوز بین a,b مردد بودم. در انجا با یک تعمیرکار لپ تاپ صحبت کردم و واقعیت هایی را در مورد لپ تاپ های a,b توضیح داد که هیچکس در این مورد برای من توضیح نداده بود. در آن شرایط دیگر مطمئن شدم که a را به اندازه پولی که دارم و ویژگی هایی که دارد می خرم. اگر پول بیشتری داشتم حتما سری بهتری از آن را می خریدم.(۲۰ امتیاز)