Menu
نویسنده مطلب : شهرزاد

مطلب مورد بحث:

ابزارهای تقویت تفکر استراتژیک | آنالوژی


پاسخ تمرین ۱)

فکر می کنم یک آشپز و یک آهنگساز هم می تونن تا حد زیادی مصداق آنالوژی باشن.

هر دو غذایی رو تولید می کنند. اولی غذایی برای جسم و دومی غذایی برای روح. هر دو از یک سری مواد اولیه و لوازمی برای آنچه که در نهایت خلق خواهد شد، استفاده می کنند: آشپز از مواد غذایی و ادویه جات و ظروف و …، و آهنگساز از نت ها و سازها و …

چیزی که در نهایت خلق میشه میتونه بسته به سلیقه ی افراد مختلف، دوست داشتنی یا غیر دوست داشتنی باشه و طعم هر یک از چیزهایی که خلق میشه با مذاق یکی سازگاری داشته باشه.

و در کل، بهره بردن از محصولی که به دست این دو آدم خلق میشه، به نظر من، می تونه لحظات لذت بخش و حتی خاطره انگیزی رو برای یک فرد رقم بزنه.

پاسخ تمرین ۲)

(خیلی جالبه، چون خیلی وقتها – و اتفاقا دوباره همین دیروز وقتی که توی باشگاه در حال ورزش بودم – خیلی این موضوع به ذهنم میاد…)

دو مورد از رابطه هایی که در حال حاضر در زندگیم می تونم به عنوان بهترین مصداق آنالوژی بهش اشاره کنم، اولی به عنوان همین متممی بودن و ارتباطی که به این واسطه با مدیر محترم متمم وجود داره و دومی به عنوان عضوی از کلاس ایروبیک و ارتباطی که با مربی این کلاس دارم.

در هر دو ارتباط، احساس خوب و خوشایندی نسبت به هر دو دارم. همونقدر که متمم و مدیر متمم رو دوست دارم، ورزشم و مربی باشگاهم رو عاشقشم. در هر دو مورد حس می کنم که از بهترین ها و حرفه ای ها هستند و بهترین ها را به من می آموزند و فرصت تجربه ی بهترین ها و دوست داشتنی ترین ها رو بهم میدن. در هر دو  مورد حس می کنم برای اینکه بتونم به بهترین شکل ازشون بیاموزم و به بهترین شکل درسم رو پس بدم، چالش های دوست داشتنی در فراگیری مهارت هایی که ارائه می کنند، بر سر راهم هست که وقتی می تونم به خوبی از پس شون بر بیام احساس خیلی خوبی دارم.
در هر دو ارتباط فکر می کنم که هیچوقت به راحتی نمی تونم هیچ کس دیگری رو به جای اونها در رابطه با فضایی که در اون قرار دارم (متمم و ورزشم) بپذیرم و در نهایت، اینکه هر دو فضایی که این دو آدم هم در اون ها قرار دارند، در حال حاضر،  بهترین تجربه های زندگیم هستند که زندگی رو برام جذاب تر و لذتبخش تر می کنن.

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟