Menu
نویسنده مطلب : سکینه شفیعی نژاد

مطلب مورد بحث:

پرورش استعدادها - داشته های من چیست؟


پیش نوشت : این مطلب منو یاد درس مدل ذهنی انداخت . الان که فکر می کنم می بینم مدل ذهنی افرادی مثل من بیشتر بر روی نداشته ها متمرکزِ تا داشته ها،  وگرنه  پیدا کردن داشته ها و نوشتن  اون، برام اینقدر سخت نبود. الان اگرعکس اون رو خواسته بودید، که نداشته هایت روپیدا کن و بنویس، شاید اینجا من چند صفحه یا بیشترمی توانستم مطلب بنویسم .نمی دونم برداشت درستی از مدل  ذهنی داشتم یا نه؟ به هر حال خوشحالم که با خوندن این مطالب می تونم  به داشته هایی که تا به حال بهشون توجهی نداشتم فکر کنم

– از داشته هام می تونم  تمرکز، توجه و دقت  در کار را نام ببرم مثلا  اگر کسی کاری به کارم نداشته باشه میتونم بیشتر روز رو به کتاب خوندن ، انجام کارهای هنری بپردازم و خسته نشم  و زمان رو نفهمم . در حالی که اطرافیانم از دستم شاکی هستند و می گویند تو چطورمی تونی این همه ساعت روی یک کار اینقدر وقت بگذاری، حوصله ات سر نمی رود؟

– انعطاف پذیری هم شاید بشه گفت که یکی از داشته هام محسوب می شود چون به راحتی با هر محیطی و هر کسی می توانم ارتباط  برقرار کنم و سازش داشته باشم. کاری را هم که خیلی براش زحمت کشیده باشم ، اگر ببینم  به دردم نمی خورد می توانم بدون ناراحتی کنارش بگذارم . البته شاید برای من داشته بنظر برسد  ولی برای خانواده ام یک ضعف به تمام معناست که دارم هی از این شاخه به آن شاخه می پرم. ولی خودم فکر می کنم هنوز آن چیزی که مرا راضی می کند را بدست نیاورده ام.

– یکی دیگه از داشته هام اینه که ، چیدمان مبل، دکوراسیون منزل و آشپزخانه و هارمونی رنگهاش راخیلی خوب می تونم با هم جور کنم  و بچینم. هدیه ها رو خیلی خوب می تونم کادو کنم . لوازم رو مرتب در چمدان و کمد  جاسازی کنم ، وقتی هم رختخواب دا خل کمد دیواری رو روی هم می چینم  به من می گویند،  دیوار گذاشتی که یک ذره هم  رختخوابها  کج  نشده.

– استقلال دارم  و در کارهام زیاد متکی به دیگران نیستم .

– بسیار خیال پردازو رویاپردازم . در جاهایی برایم خوب بوده مثل تجسم خلاق ، مراقبه ، هیبنوتیزم  ولی گاهی اوقات اذیت کننده بوده.