Menu
نویسنده مطلب : ساجده ممتازیان

مطلب مورد بحث:

کتاب قوانین کاریزما | توصیه‌هایی برای افزایش کاریزما


من فکر می کنم یکی از مهم ترین بخش های مربوط به قوانین کاریزما موضوع حضور هست. از این نظر که ویژگی هایی مثل شور و شوق و سلامت و انرژی و خوشحالی و حس شوخ طبعی کمک میکنه که در لحظه اتفاقی شیرین و خوشایند خلق بشه و خالق لحظه های شیرین و دلپذیر بودن در هر صورت جذابیت زیادی ایجاد میکنه . احتمالا به این خاطر که مغز میتونه این فرایند خلق رو پیش بینی کنه افراد تمایل ندارن از توجه به یه شخصیت کاریزماتیک صرف نظر کنند .

 

در مورد توانمندسازی و قدرت بخشیدن به دیگران:

دکتر علی صاحبی در تشریح تئوری انتخاب به ما می گفتند :” توی رابطه با دیگران باید کاری کنید که اونا احساس خوبی نسبت به خودشون پیدا کنند “.

طبیعتا این اتفاق زمانی میافته که ما به دیگران اعتبار و قدرت میدیم و یه شخصیت کاریزماتیک هم آگاهانه یا حتی ناآگاهانه به این موضوع توجه داره .

 

درواقع شخصیت کاریزماتیک با قدرت بخشیدن به دیگران ،قدرت بیشتری پیدا میکنه.

توی رمان ” پیشگویی آسمانی” هم به این مسئله اشاره شده  که چطور انسانهای معمولی با تلاش برای کاهش قدرت دیگران ،مبارزه ی بی حاصل  بر سر قدرت رو شروع می کنند:

“بسیاری از افراد از این مسئله اطلاعی ندارند. ما فقط می دانیم که به هنگام شکست احساس ضعف می کنیم و وقتی بر دیگران مسلط شویم احساس بهتری پیدا می کنیم. چیزی که ما نمی دانیم این است که این احساس بهتر به ضرر دیگران تمام می شود. در واقع ما این انرژی را از آنان می گیریم. خیلی از مردم در طول زندگی، به طور دائمی در حال شکار انرژی دیگران هستند”.

با روشن شدن این قوانین بیشتر و بهتر مشخص شد که چرا افراد کاریزماتیک جذاب هستند .