Menu
نویسنده مطلب : امین جباری اصل

مطلب مورد بحث:

انواع تعارض | آشنایی با ریشه‌های تعارض


تمرین: تجربه‌ی شما از بروز تعارض‌ در محیط کار یا محیط زندگی چه بوده؟ کدام ریشه‌ها را بیشتر و پررنگ‌تر در اطراف خود مشاهده کرده‌اید؟

 

■ تعارضات زیادی را دیده‌ام که ریشه آن، تفاوت در انگیزه‌ها و منافع آشکار و مخصوصا پنهان است.

ما انسان ها به تجربه یاد گرفته‌ایم که بیان صریح بسیاری از انگیزه‌ها و منافعمان، می‌تواند عواقب ناخوشایندی در پی داشته باشد و به همین دلیل از بروز آنها اجتناب می‌کنیم. همین امر زمینه‌ساز تعارضات بسیاری می‌شود.

در بسیاری از اختلافات دیده ام که طرفین همدیگر را دیوانه و غیرمنطقی می خوانند. معمولا اصلی ترین علت چنین برداشتی، نبود شناخت کافی از انگیزه ها و منافع همدیگر است. موضوعی که درس کسی که با او مذاکره میکنم دیوانه است! به خوبی به آن پرداخته است

همچنین ریشه یابی و شناسایی منافع و انگیزه های واقعی افراد در چنین تعارضاتی بسیار فرسایشی است و هزینه های زیادی در پی دارد.

■ تفاوت در اهداف هم از دیگر ریشه های متداول تعارضات است.

– تعارض بین اهداف کارفرما و پیمانکار هم یکی از مرسوم ترین تعارضاتی است که به کرات در محیط کار آنها را می بینم.

– تلاش شهرداری برای تصاحب باغات و فضای سبز با هدف افزایش ساخت و ساز و تلاش دوست داران محیط زیست برای توسعه این فضاها ، نمونه کاملی از تفاوت در اهداف است.

■ تفاوت در اصول و ارزش‌ها هم زمینه ساز بسیاری از تعارضات هستند.

اصول و ارزش های هر فرد به منیت او گره خورده است و افراد به هر طریق ممکن از آنها حمایت کنند و آستانه تبدیل این تفاوت ها به تعارض پایین است.

متاسفانه حل کردن این تعارضات به سادگی صورت نمی گیرد و در صورتی که افراد نتوانند وجود چنین تفاوت هایی را درک کنند و تا حدی آن را قبول کنند، تعارضات در بسیاری از موارد حل نشده باقی می ماند و رفتارهایی مثل انفعال تهاجمی بروز می کند.

خودتان را در مواجهه با کدامیک از ریشه‌ها قوی‌تر و در کدام‌ زمینه‌ها ضعیف‌تر ارزیابی می‌کنید؟

 

■ هر قدر آگاهی بیشتری از شرایط داشته باشم و بتوانم بروز تعارضات را پیش بینی کنم، مواجهه با آنها برایم ساده تر می شود

– مثلا من می‌دانم که عموما در اهداف و انگیزه های پیمانکار و کارفرما تعارضاتی وجود دارد. تعارضاتی که اجتناب ناپذیر است.

– یا اینکه تفاوت های شخصیتی چیزی هستند که هر روز به کرات با آن مواجهیم و در صورتی که در حل این تعارضات مهارت نداشته باشیم، متحمل هزینه های روانی زیادی در ارتباطاتمان خواهیم شد.

■ پنهان کردن منافع و انگیزه ها توسط طرف مقابل،انرژی زیادی از من می گیرد. چرا که باید به جای یک تعارض، چندین و چند تعارض را حل کنیم و با کمترین اطلاعاتی که در دست داریم، به دنبال ریشه اصلی مشکلات بگردیم. در بسیاری از موارد این ریشه یابی به نتیجه نمی رسد و تعارضات حل نشده باقی می مانند.

■ در تعارضاتی که ریشه در تفاوت در اصول و ارزش ها داشته باشد، حاضر به مذاکره و مصالحه نیستم و سعی می کنم احتمال بروز چنین تعارتی را کم کنم.