Menu
نویسنده مطلب : امین کاکاوند

مطلب مورد بحث:

شاخص های کلیدی عملکرد (KPI) | تفاوت شاخص های عملکردی و عملیاتی


پیش نوشت :‌ انیمیشن کوتاهی هست به اسم More که من خیلی دوستش دارم و تا به امروز به همه پیشنهاد کردم ببیننش. به نظرم این مفهوم که ما شاخص‌های عمکلردی و اهداف مهم زندگیمون رو قربانی وسیله‌ها یا شاخص‌های عملیاتی می‌کنیم به خوبی در این انیمیشن نشون داده شده. این انیمیشن رو آپلود کردم تا شما هم ببینید.(انیمیشن کوتاه MORE) زمانش حدود ۶ دقیقه هست.

 

درمورد تمرین اول فکر می‌کنم خیلی از ما دچار این مشکل هستیم. چند روز پیش داشتم با یکی از دوستام صحبت می‌کردم که این مشکل رو هر دو ما مطرح کردیم. مشکل ما این بود که با هدف این که برای رسیدن به یک سری اهداف که یکیش مستقل شدن بود به سمت کسب درآمد رفته بودیم. بعد از مدتی که نگاه کردیم دیدیم که به خاطر کسب درآمد بیشتر عملن داریم جور دیگه‌ای استقلالمون رو از دست می‌دیم. برای مثال من به خاطر ساعتی شدن کارم تصمیم گرفتم زمان بیشتری رو در محل کار باشم و خوب این به معنی کنار گذاشتن خیلی چیزهای دیگه به دلیل نبود زمان بود. البته این چرخه تغییر کرد.

به همین خاطر من همیشه تاکیدم بر اینه که اهدافم و اولویت‌هام رو بنویسم و با گذشت زمان مرورشون کنم. این کار باعث می‌شه اولویت‌هام رو فراموش نکنم یا اگر فراموش کردم بتونم درستش کنم. فایده دیگه اینه که در بازه‌های زمانی مشخص از خودم میپرسم آیا این اولویت‌ها درسته؟ البته باید حواسمون باشه زیر فشار هیچ وقت این سوال رو نپرسیم از خودمون.

—————————————————————————————-

 

ست گادین توی کتاب Purpule Cow به انبوهی از این سازمان‌ها اشاره می‌کنه که با یک هدف و محصول عالی وارد بازار شدن و پس از مدتی تبدیل شدن به ماشین تولید پول و هدفشون رو فراموش کردن.

مثال زدن از شرکت Apple شاید دیگه تکراری باشه اما انکار ناپذیره. اپل الان دیگه به معرفی محصولات منحصربفرد معروف نیست بلکه معروفه که گوشی‌های لوکس می‌فروشه و هر ۶ ماه هم یکی جدیدش رو که تقریبن هیچ تغییری نکره وارد بازار می‌کنه تا درآمدش رو ببره بالا.

رستوران‌ها هم توی ایران به همچین سرنوشتی دچار می‌شن. ابتدا با یک کیفیت عالی میان توی بازار و هدفشون اینه که غذای خوبی تولید کنن و به بازار عرضه کنن ولی بعد از مدتی هوس بالا بردن سود و موارد دیگه که اغلب ناشی از نداشتن تفکر استراتژیک هست باعث می‌شه کیفیت به شدت افت کنه و به فراموشی سپرده بشه.

از مثال‌های عمومی که بگذریم یادمه توی یکی از آزمایشگاه‌های دانشکده‌مون دیدم روی یک تخته سفید یک سری شاخص نوشته شده. تعداد مقالات ISI در سال گذشته، تعداد جوایز ملی، تعداد ارجاع به مقالات ما و … . جالب بود که بعد از مدتی مسئول اصلی آزمایشگاه که البته جزو چند درصد برتر ISI شناخته شده بود گله می‌کرد که چرا توی آزمایشگاه ما دیگه کارهای مهم و چالش‌برانگیز و به روز (و کلی صفت غیر مرتبط دیگه) انجام نمی‌شه؟
الان متوجه می‌شم که اون‌ها شاخص عملکرد که کیفیت علمی و کاربردی بودن کارهای آزمایشگاهشون بود رو فدای شاخص عملیاتی تعداد مقالات کرده بودن و دیگه جای این دو عوض شده بود.

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟