Menu
نویسنده مطلب : امیرمحمد قربانی

مطلب مورد بحث:

اعتمادسازی در رابطه | آشنایی با روش های جلب اعتماد


به نظرم می‌رسد که تمام افرادی که از یک بیماری مزمن رنج می‌برند یا بیمارانی که مجبورند برای درمانشان بارها به پزشک مراجعه کنند، این سه مرحله را با پزشک خود طی می‌کنند.

بیمارانی که برای اولین بار مراجعه می‌کنند، حالتی از اعتماد مبتنی بر محاسبه را دارند. آن‌ها این پزشک را نمی‌شناسند. صرفا بر اساس پرس‌و‌جو از دیگران و یا ارجاع داده شدن توسط پزشکی دیگر، به سراغ او آمده‌اند.

پزشک برای بیماری او درمانی را تجویز می‌کند و بیمار – که می‌توان جایگاه او را در خانه‌ی ۲ (بی‌اعتمادی کم – اعتماد کم) دانست – تصمیم می‌گیرد که داروی او را مصرف بکند یا خیر، به سراغ جراحی پیشنهادی برود یا …

سود حاصل از این اعتماد بهتر شدن سلامتی‌اش است. موضوعی که هر دو سمت ماجرا می‌خواهند.

عموماً، بیمار در سطحی نیست که بتواند اطلاعات پزشک را بسنجد و نتیجه‌ی حرکت او در بازدید اول از اعتماد کم به اعتماد زیاد، بستگی به رابطه‌ای دارد که بین پزشک-بیمار شکل می‌گیرد.

رابطه‌ای که به عواملی مانند عوامل زیر بستگی دارد:

این که برخورد پزشک چگونه است؛

این که پزشک برای معاینه‌اش چقدر وقت می‌گذارد و چقدر در مورد مشکلش از او سوال می‌کند؛

این که پزشک توصیه‌ای به غیر از توصیه‌های پزشکان قبلی می‌کند یا خیر (یا اگر همان توصیه هست، دلیلش را توضیح می‌دهد یا خیر)؛

این که پزشک چه مقدار زمان می‌گذارد که برای او مشکلش را توضیح بدهد.

ممکن است این محاسبه‌ای که بیمار – خودآگاهانه یا ناخودآگاه – برای اعتماد در ذهنش انجام می‌دهد، او را به این تصمیم برساند که نیاز دارد از یک پزشک دیگر نیز مشورت بگیرد یا در مورد توصیه‌هایی که به او شده سرچ بکند و بیشتر بداند.

رابطه که جلوتر می‌رود و بیمار سود حاصل از این اعتماد را می‌بیند، اعتمادش بیشتر می‌شود و به سمت خانه‌ی شماره‌ی ۴ می‌رود (بی‌اعتمادی کم – اعتماد زیاد). البته همیشه بهتر شدن حال او نیست که او را به این سمت می‌برد. بیماری‌های زیادی هستند که کاری از دست پزشک برنمی‌آید.

پزشک صرفا شاید بتواند روند پیشروی بیماری را کندتر بکند یا فقط بتواند درمان علامتی انجام بدهد. ممکن هم هست تنها کمکی که از او بر می‌آید، کم‌دردتر کردن روزهای آخر زندگی بیمار باشد.

در اینگونه مواقع که سود حاصل از اعتماد، بهتر شدن حال بیمار نیست، مواردی از قبیل این که او را درگیر تست‌های اضافی نکند، او را بی‌دلیل از پزشکی به پزشک دیگر نفرستد، توضیحات صادقانه‌ای در مورد بیماری‌اش بدهد و … می‌تواند به این اعتمادسازی کمک بکند.

در نهایت، به سطح سوم از اعتماد می‌رسد. سطحی که بیمار معتقد است که پزشکش بهترین گزینه‌ی ممکن را به او پیشنهاد می‌کند. او با تمام وجودش بهتر شدن حال بیمار را آرزو دارد.

برای مثال، این موضوع را در بیماران پیوندی که سال‌ها به یک پزشک مراجعه می‌کنند، دیده‌ام. آن‌ها عمیقا به پزشک خود اعتماد دارند و معتقدند که بهترین‌ها را برایشان می‌خواهد و اگر گزینه‌ای را پیشنهاد نمی‌کند، حتما به صلاح آن‌ها نیست.

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟