Menu
نویسنده مطلب : مهرزاد خسروی

مطلب مورد بحث:

ارزش گذاری برند توسط اینتربرند چگونه انجام می‌شود؟


با سلام

به نظر من موارد زیر میتوانند در ارزش یک برند نقش به سزایی داشته باشند:

۱- نحوه و کیفیت مدیریت تجربه مشتری: همانطور که می‌دانیم مدیریت تجربه مشتری عملا از اولین ارتباط‌های مشتری با برند آغاز شده (مانند فروشگاه‌های شرکت اپل) و تا مراحل بعد از خرید و یا خریدهای بعدی ادامه پیدا می‌کند (مثل خدمات پس از فروش یا تماس‌های نظر سنجی)

۲- سابقه یک برند: به نظرم ارزش یک برند با تمام ویژگی‌هایش چیزی نیست که یک شبه بوجود آید و اگر با ادبیات سیستمی بخواهیم توضیح دهیم به نوعی یک متغیر حالت است که نیازمند گذشت زمان برای انباشته شدن و شکل گرفتن است. (یا با زبان دیگر از نوع انتگرالی است نه مشتقی) به همین جهت سابقه خوب یا بدی که یک برند در طی سالین می‌سازد در ارزش آن نقش خواهد داشت.

۳- شخصیت برند: معمولا برندها مانند انسان شخصیت‌های مختلفی دارند. یک برند جوان و شاداب است (مانند ردبول) یکی مسن و کهنه‌کار است (مانند بنز) و دیگری یاغی است (مانند هارلی دیویدسون) که هرکدام از این شخصیت‌ها برای ایجاد تفاوت و به دنبال آن ارزش برای هر برند می‌تواند ماثر باشد.

۴- تصویر ذهنی برند: یک برند تداعی کننده چه تصویر ذهنی برای مشتری است. جورجیو آرمانی شاید تداعی کننده طراحی ناب باشد، رولکس تداعی کننده ثروت و زندگی لوکس و شاید جزایر هاوایی تصویر یک تعطیلات آرام و بی دغدغه را بع ذهن متبادر کند که اینها هر یک می‌تواند وفاداری مشتری در بازار هدف را به دنبال داشته باشد.

با تشکر