- usercontent - متمم
Menu
نویسنده مطلب : انصار رضائی

مطلب مورد بحث:

مدیریت پروژه های کوچک با کدام نرم افزارها؟


سلام

چه مبحث خوبی مطرح شده، من تجربه ۱ ساله م رو میگم که با ۸ نفر تو شهر های مختلف ایران و دو نفر خارج از کشور کار می کردم:

-> اولین سرویس همون ترلو بود که تو متن اشاره شده. یکی از مشکلاتی که با ترلو داشتیم، بحث پشتیبانی زبان فارسی یا همون نوشتار RTL هستش. اگه رفتین سراغش برای مرورگرتون افزونه stylish رو دانلود کنید (کرومفایر فاکس)  بعد از نصب وارد این صفحه بشین و استایل مورد علاقه تون رو نصب کنین که مشکل نوشتار راست به چپ حل بشه.
نمونه استایل فارسی شده ترلو:
مدیریت پروژه های کوچک با کدام نرم افزارها؟

پی نوشت: تو یوزراستایل برای برنامه های مختلف استایل فارسی یا همون RTL تهیه شده، کافیه همون RTL رو توش سرچ کنین

————————————————————————————————————

-> یکی از مواردی که تو تیم های اصطلاحا remote مهمه، بحث تعامل افراد با هم هستش. اگه این سیستم ها رو برای پروژه های ریموت استفاده کردین پیشنهاد می کنم، برای بحث تعامل افراد از سرویس Flowdock یا Slack استفاده کنین. تو این دو سرویس میشه فلوهای مختلف برای بحث های مختلف پروژه تعریف کرد و افراد داخل فلوها با هم بحث کنند و فایل های خود را به اشتراک بگذارند. همچنین با ابزارهای مختلف سینک میشه و اصطلاحا Activity Stream فعالیت ها رو میشه داخل فلوداک و اسلک هم مشاهده کرد.

نمای فلوداک (برای نسخه با کیفیت تر اینجا رو ببینین) :
مدیریت پروژه های کوچک با کدام نرم افزارها؟

————————————————————————————————————–

-> موضوع دیگه ای که تو تیم های ریموت مهم میشه، بحث هماهنگی جلسات و تدوین صورتجلسه هستش. سرویسی به اسم WorkLife هست که امکان این رو داره که با تقویم گوگل سینکش کرد، بعد افراد رو به جلسه دعوت کرد ابتدای جلسه برای افراد Agenda فرستاد و آخر سر در قالب Action List، Open Issues و Decision صورتجلسه فرستاد.

نمای صورتجلسه ارسالی برای اعضای حاضر در جلسه:

مدیریت پروژه های کوچک با کدام نرم افزارها؟

————————————————————————————————————–

-> در جواب خانم محبوبه ملکی نیز باید بگم به نظر من کارنامه بیش از ۴۰ هزار مشتری رسمی JIRA طبق اظهارات خود کمپانی، گواهی بر کاربرپسند بودن این برنامه هست، منتها به نظرم برای پروژه های بزرگ و حرفه ای مناسبه. من ۵ ساله باهاش کار می کنم و مشاوره و آموزش میدم. امکانات این برنامه و سایر برنامه های مجموعه Atlassian کامل هستش و اکثریت نیاز مبحث مدیریت پروژه رو پوشش میده. پلاگین فارسی سازی و تقویم شمسی هم داره که دوستان می تونن برای اطلاعات بیشتر به سایت شرکت پارس دانی سان مراجعه کنن.