Menu
نویسنده مطلب : فرهاد فرح بخش

مطلب مورد بحث:

پروژه پایانی درس ارزش آفرینی


ایجاد پانسیون برای حیوانات خانگی (به طور خاص سگ ها):

دلیل تاکیدم بر روی سگ ها به خاطر طرز برخورد و نگرش جامعه به گربه ها است که در سطح شهر نسبت به سگ ها راحتتر به زندگی خود ادامه می دهند.

از آنجایی که این کسب و کار از گروه “خدمات” است و افراد زیادی در جامعه از این موجودات نازنین نگهداری و حفاظت می کنند تا حد زیادی  به نگرانی این افراد در روزها یا لحظاتی که شرایط نگهداری را ندارند کمک می کند؛ به علاوه کسانی که توانایی و منابع نگهداری دائم را  ندارند اما با دیدن سگی در خیابان یا محل های کم تردد چیزی جز ناراحتی بابت آینده آن ها باقی نمی گذارد. این کسب و کار با اهمیت دادن و نگهداری این حیوانات ارزش های جامعه را در بین خود افراد بالا برده و احساس حیوان دوستی را در سطح شهر یا کشور افزایش می دهد.

تمام حیوانات بی سرپرست منطقه و حومه و تمام حیواناتی که از طرف شخص یا خانواده ای تحت نگهداری هستند از بازار بالقوه به حساب می آیند.

در این بین کسانی هستند که از لحاظ مسافت، هزینه های نگهداری و یا نگرانی از حیوانات خانگی باعث می شود از این خدمات استفاده نکنند.

اولویت ما حیوانات بی سرپرست است و  بعد کسانی که به هر علتی برای مدتی مشخص (مسافرت کاری یا تفریحی، تغییر محل سکونت …) قادر به نگهداری نیستند و به حاشیه امنیت این حیوانات اهمیت می دهند. علاوه بر آن کسانی که به تازگی حیوانی را تحت حمایت خود قرار دادند اما به دلیل نداشتن آگاهی و اطلاعات برای ارتباط برقرار کردن به ما می سپارند تا آموزشی هم برای این افراد و هم برای حیوانات تهیه و تنظیم کنیم.

با اطلاعاتی که شخصا تا به امروز کسب کردم چنین پانسیونی (در وسعت زیاد و با امکانات روز دنیا) در تهران یا حتی ایران وجود ندارد. با توجه به حس حیوان دوستی و علاقه مردم به حیوانات آینده روشنی را برای این کسب و کار پیش بینی می کنم.

افرادی می توانند با بهره گرفتن از فهرست فعالیت های مجموعه، خود پانسیونی تهیه و ایجاد کنند که نه تنها به آن ها توجهی نکرده که صرفا برای کسب درآمد دست به این کار بزنند.