Menu
نویسنده مطلب : باران

مطلب مورد بحث:

افسردگی چیست؟ نشانه ها و علائم افسردگی چه هستند؟


من به مشاور مراجعه کردم و تشخیص افسردگی بود. هم زمان با مشاوره من رو به روان پزشک معرفی کرد و دارو تجویز کرد. البته سالهاست دارو می خورم و هربار با دستور دکتر خواستم دارو رو قطع کنم، نتونستم و به خاطر کارم که مسئول تعدادی هستم مجبورم با این قضیه کنار بیام.

نشانه های افسردگی من گریه صبحگاهی بی دلیل ، پنیک اتک، بی انرژی بودن و بی انگیزه بودن برای ادامه زندگی و از طرفی احساس گناه شدید بود.

بعد از درمان نرمال شدم. البته هم زمان یوگا هم بسیار کمک کننده بود.

ولی اشکال در اینه که نمی تونم دارو رو قطع کنم. به محض قطع دارو دچار خشم های کنترل نشده میشم و بعد پشیمانی از این بابت من رو وارد سیکل معیوبی می کنه که نتیجه اش برگشت افسردگیه.

دکترم داروهای مختلف رو امتحان کرد ولی فکر می کنم اشکال در طرز تفکر منه که باید درست بشه. دوباره می خوام مشاوره و یوگا رو شروع کنم. هنوز از بابت قطع دارو ناامید نیستم. امیدوارم یه روزی بتونم به مشکلات ذهنیم غلبه کنم.

در ضمن فایل گفتگوهای دشوار شما رو خریدم و دو بار گوش کردم. بسیار در این زمینه برای من کمک کننده است. معمولا ناتوانی در ابراز ناراحتی، اون قدر ذهنم رو مشغول می کنه که باعث میشه روح و روانم به هم بریزه.
چیزهایی که در صورت حال بد کمکم می کنه فیلم دیدن،نوشتن خاطرات خصوصیم و بیان حالم بدون هیچ کم و کاستی، گل خریدن، گوش کردن به موسیقی کلاسیک و دیدن تئاتره. ورزش هم اگه تنبلی نکنم خوبه.