Menu
نویسنده مطلب : سید مجید موسوی شیاده

مطلب مورد بحث:

پروژه پایانی درس استعدادیابی مقدماتی


 
با سلام و احترام
 
مطالب زیر در راستای ارائه پروژه پایانی درس استعداد یابی مقدماتی، حضورتان بیان می کنم.
 
لازم به ذکر است که برای سنجش از طیف ۵ تایی لیکرت استفاده کردم و در واقع استعداد های خودم را نسبت به هم ارزیابی کردم یعنی اگر در یک استعداد خیلی خوب بودم ملاک ارزیابی آن دیگر استعداد ضعیف خودم هست و نه استعداد فرد دیگری.
 
در بعضی از استعداد ها برایم ابهام وجود دارد ولی جمع بندی مطالعه و بررسی درس استعداد یابی مقدماتی به شرح زیر است:
 
استعداد استقرا : ارزیابیم خیلی خوب است و در حال حاضر هم در شغلم از این استعداد بهره خوبی برده ام. به عنوان مثال بررسی مدل های کسب و کار در هر صنعتی برایم جالب بوده و از اون در تدوین استراتژی ها و تاکتیکهای شرکت هایی که کار می کنم و یا مشاوره می دهم استفاده می کنم.
 
ایده پردازی: در این زمینه هم خوب هستم و معمولا از بیان ایده هام خوشحال می شوم. و فرایندهای کاریم را هم معمولا بهبود و یا تغییر می دهم ولی در سازمانها با مقاومت روبرو می شوم.
 
تجسم فضایی و درک ساختار ها:  در این حوزه خوب هستم. ولی در این زمینه ابهام دارم چون پارک دوبل متوسط هستم ولی کوله ام را تقریبا خوب می چینم.
 
توانایی خواندن سریع و سرعت درک تصویری بالا: در این زمینه متوسط رو به بالا هستم. چون سریع مطالعه می کنم ولی در زمینه هایی که علاقه دارم و در مواردی که علاقه ندارم خواندنم سریع نیست (منظورم فهمیدن گزارشات و مقالات می باشد با فرض عدم وابستگی با تند خوانی)
 
استدلال تحلیلی: در این زمینه متوسط رو به بالا هستم. البته ابهام دارم. چون در پروژه های کاریم تقریبا خوب برنامه ریزی و طبقه بندی میکنم . در کارم از اطلاعات موجود گزارش های تحلیلی خیلی خوبی تهیه کرده ام و بهره بردم ولی در زندگی شخصیم ابهام دارم.
 
توانایی کار با اعداد: در این زمینه خیلی خوب هستم. در این زمینه در راستای استراتژی های بازاریابی و فروش استفاده زیادی کرده ام ولی در زندگی شخصیم چیزی به ذهنم نمی آید.
 
سیلوگرام: در این زمینه متوسط رو به پایین هستم. در این حوزه نیز ابهام دارم. چون یادگیری زبان انگلیسی یا کلمات جدید در زبان های دیگر برایم جذابیت ندارد و خیلی تلاش کردم ولی در میانه راه رها کردم . اگر هم تلاش کردم بخاطر این بوده که در مطالعه مقالات انگلیسی خیلی کمک حالم بوده است و همیشه دوست داشتم به راحتی منابع انگلیسی و معتبر را بخوانم و بفهمم تا منابع ترجمه شده به زبان فارسی را.
 
حافظه برای طراحی: در این زمینه متوسط هستم. خیابان های اطراف هتلی را که اخیرا رفتم را می توانم ترسیم کنم ولی جزییات مکان هایی که بازدید کردم را نمی توانم برای دیگران بازگو کنم. و آدرس هم همیشه از طریق گوگل مپ برسی می کنم و یاد می گیرم و نه از طریق بازدید از محل.
 
تفکیک رنگ ها: در این حوزه ضعیف هستم . ولی از رنگهای در طبیعت لذت می برم و پوشش های گیاهی را همیشه بررسی می کنم و متوجه می شوم.
 
 کار با انگشتان در حد متوسط هستم و خیاطی کردن بلدم و علاقه مند هستم ولی لحیم کردن برایم خیلی زمان بر است.
 
کار با ابزار در حد خوب هستم و کار با ابزار دوست دارم و از کار با چکش و میخ و چوب خیلی راحت و خوب استفاده می کنم و نجاری را خیلی دوست دارم و تا به حال کارهای زیادی را انجام داده ام و سعی می کنم وسیله چوبی که نیاز دارم را خودم بسازم.
 
دیدن افق های دور و نگاه به جلو: این حوزه خوب هستم. البته ابهام دارم. در واقع در زندگی ام موضوعاتی بوده که یک زمان طولانی مدت مثلا دوساله نیاز به ممارست داشته که از عهده اش خوب برامدم ولی تعداد انگشت شماری از آن به نتیجه رسیدند و در مواردی هم با گذشت ۳ سال ممارست به نتیجه نرسیدند ولی هنوز دارم روش فکر می کنم تا راه حلی برایش پیدا کنم. ولی همیشه صبور نیستم و شاید این موضوع باعث شده که بین شرکت ها و صنعت های مختلفی جابجا بشوم ولی شغل و تخصصم را تغییر ندادم. البته اون فایلی که ضمیمه بود را انجام دادم و برای هر کدام نزدیک به ۵ مورد نوشتم و نمیدونم چه نتیجه ای می شود از آن گرفت؟؟  در هر صورت این موضوع برام از همه جالب تر بود و به نسب ابهام من هم در آن بیشتر شده است.
 
حافظه تن صدا: در این زمینه متوسط هستم و ابهام دارم. چون خودم خوش صحبت هستم و همچنین در دوره هایی که برگزار کردم (برای تعداد کم مثلا ۶۰ نفری) نمرات رضایت خوبی گرفتم.
 
تفکیک فرکانس: متوسط هستم . وابهام دارم . چون تفاوت لحجه ها را تشخیص می دهم.
 
حافظه ریتم: در این زمینه خوب هستم.
 
 
 
با سپاس از توجه شما