Menu
نویسنده مطلب : ریگار تارگرین

مطلب مورد بحث:

فاکس کان - شرکتی که از IBM و Google و Microsoft بزرگتر است


در متن به دو مورد اشاره شده که برایم به شخصه جالب بود.

فاکس‌کان نزدیک به یک و نیم میلیون کارمند دارد. کارکنانی که برای رفع نیازهایشان به امکاناتی مثل بانک،درمانگاه، کافی‌شاپ و غیره نیازمند است.
فاکس‌کان ۱۲ سال است که پروژه‌ی فاکس‌بات را به طور جدی دنبال می‌کند و می‌خواهد حداقل یک میلیون روبات کارگر را در خط تولیدش به کار بگیرد.

می‌شود تصور کرد که بخش زیادی از آن ۵۵ هزار اختراع ثبت شده هم مربوط به این موضوع کارگران روباتیک می‌شود. حجم تاثیرها و تغییراتی که این موضوع می‌تواند به جا بگذارد را اصلا نمی‌توان انکار کرد.

جایگزینی روبات‌های خستگی‌ناپذیر با انسان‌ها و عدم نیازشان به درمان و سرگرمی و نیازهای متعدد، قطعا برای مشتریان فاکس‌کان و سفارش‌های میلیونی‌شان جذاب‌تر است. صرفه‌جویی در زمان و پول و بقیه موارد را هم که لازم نیست چندان بررسی کنیم.

فقط می‌ماند بیکار شدن لشکر کارمندانی که قطعا برای دولت و سایر نهادها دردسر درست خواهند کرد. و شاید ناپدید شدن شغل‌های کارگری و خط تولیدی که ساده‌ترین راه‌حل دولت‌ها برای اشتغالزایی بوده‌اند.

من فکر می‌کنم مهم‌تر از آیفون و لپ‌تاپ و سامسونگ بعدی، این تغییر روباتیک در فاکس‌کان و تاثیراتی که به جای می‌گذارد است که نقش مهمی در آینده‌ی اقتصادی جهان خواهد داشت.

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟