Menu
نویسنده مطلب : سید میثم صباغ

مطلب مورد بحث:

تعریف ایده چیست؟ ایده پردازی در کارآفرینی چگونه است؟


جرقه دفتر طراحی مجازی و چابک

همیشه احساس می کنم صنعت ساختمان، قدیمی و غیر علمی مدیریت شده. در دورانی که کارمند بودم مشکلاتی رو میدیدم که ناشی از نبود زبان مشترک و درک متقابل ذی نفعان اصلی بوده. (البته تاکیدم بر دفاتر طراحی است)

این جرقه در ذهنم بوده که بتونم دفتری تشکیل بدم که بر نتیجه و افزایش گفتگو متمرکز باشه. اعضای تیم بصورت بالقوه حاضر باشند و برای پروژه ها بالفعل بشند. بستر تبادل نظر و تبادل اطلاعات روی پلتفرم های جدید قرار بگیرند. بعد از آشنا شدن با تفکر چابک (َAgile) انگیزه هام بیشتر شد و بصورت مجدود در سازمانی که شاغل بودم آزمایش کردم. در یکی از پروژه هایی که فشار زمانی داشت با تیم محدود تونستیم سریعتر از بقیه کار ارائه کنیم. برای پروژه های خودم هم تلاشهایی میکنم اما همچنان جرقه است.

ریزه کاریها:

مشکل اول خودم هستم، به علت عادت به شیوه مرسوم و ضعف در تیم سازی گرفتار کارهای کوچک و بی فایده میشم. (متمم و درسهای Agile خیلی بهم کمک میکنند)

کمبود منابع مالی، انعطاف پذیری منو برای پرداخت به موقع دستمزدهای اعضای تیم کم میکنه. اما نکته جالب این بوده که خیلی از دوستانی که کمک می کنند وقتی با شفافیت و شیوه کار آشنا میشند همکاری زیادی میکنند و سعه صدر دارند.

بسیاری از تنشهای پروژه ها و فشارهای زمانی ریشه در فشارهای غیر فنی و تنشهای بیرونی داره. پیدا کردن اونها و درک دغدغه های کارفرماها و بقیه ذی نفعان و اعتماد به چابکی باعث شده به زبان مشترک برسیم و محصولات (نقشه ها) رو بگونه ای ارائه کنیم که خواسته های تعداد بیشتری از افراد تأمین بشه.

برخی هم یا مجاب نمی شوند یا نمی خواهند یا منافع دیگری دارند که کار رو دچار مشکل جدی میکنه.

تشکیل تیم اونهم بصورت بالقوه و آماده برای کار بسیار سخته.

دریافت ها و کسب درآمد هم مشکل دیگری است.

به واسطه دورکاری و عدم نظارت دائمی کیفیت کار افت میکنه.

تمرکز اصلی خودم مدیریت پروژه میشه و چون حجم و وسعت کار کمه نمیشه بخشی از کار معماری رو هم برون سپاری کنم.

در تجربه ام در داخل شرکت، یکی از مشکلات بزرگ تخریب های تیم های دیگر بود. علی الخصوص که نشانه های عملکرد مثبت تیم خودمون مشهود بود.

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟