Menu
نویسنده مطلب : سارا حق بین

مطلب مورد بحث:

عادتها و تجربه‌های سفر کردن و زندگی در سفر


سلام به دوستان؛

قطعاً درصد زیادی از افراد در همه جای دنیا سفر رو دوست دارند و این رو میشه از سفرنامه ها و استوری ها و عکسها و آمار کشورها و شهرهای توریستی متوجه شد.

شاید اوایل سفر رو بخاطر یه تفریح و اینکه از یه تعطیلی یا مرخصی استفاده کرده باشم، انجام می دادم. اما چند سالی هست که طور دیگه ای به سفر نگاه میکنم و رفته رفته هدفمندتر میشم. چند تجربه خودم در مورد سفر کردن:

* به نظر من خوبه که اگه فرصت سفر پیش میاد و حق انتخاب و زمان کافی برای انتخاب داریم، اول فکر کنیم ببینیم در حال حاضر دقیقاً چه سفری دلمون میخواد و دوست داریم چه چیزهایی رو تجربه کنیم و خروجی سفر چی باشه؟

مثلا گاهی فقط دلمون بودنِ تو یه جمع شاد و بیرون زدن از خونه و کمی مفرح بودن میخواد؛ میتونیم تورهای یک یا چند روزه شادِ شاد انتخاب کنیم. گاهی دلمون کنجکاوی در طبیعت و بکر بودن رو میخواد که سفر طبیعت گردی میشه، گاهی دلمون تاریخ و فرهنگ میخواد، گاهی حتی چشیدن یه غذای محلی، گاهی تورهای تقریبا علمی مثل تورهای نجوم یا باستان شناسی و …

این طبقه بندی چه در مورد سفرهای داخلی و چه سفرهای خارجی بهمون در انتخاب، خیلی کمک میکنه و باعث میشه که زمان و هزینه را درست صرف کنیم و نتیجه سفر هم رضایت بخش باشه.

* در مورد وسایل سفر هم، من عادت دارم از دو – سه روز قبل تو یه برگه کوچک ملزوماتم رو می نویسم که چیزی فراموشم نشه. تجربه من جالبه که به مرور هر چی بیشتر سفر میرم، وسایل کمتر اما ضروری تری را با خودم می برم و پیشنهاد میکنم سعی کنید سبک تر اما هوشمندانه تر سفر کنید.

* همیشه و همیشه قبل از سفر از سایتهای مختلف و سفرنامه های مختلف مسیر سفر، تا حدودی جغرافیای منطقه، آب و هوا و آنچه را که باید در این سفر ببینم و بخورم و بخرم را سرچ میکنم و تیتروار مینویسم که در طول سفر به دنبالشون باشم.

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟