Menu
نویسنده مطلب : حانیه

مطلب مورد بحث:

پروژه پایانی درس استعدادیابی مقدماتی


سلام به دوستان عزیز
تحلیل من از وضعیت استعدادهایم بعد از مطالعه دروس (البته هنوز در بسیاری از موارد مطمئن نیستم):

در مورد استعداد استقرا، اگر درست متوجه شده باشم به معنی توانایی معادل سازی شرایط بسیار ضعیف هستم، یعنی باید حتما یک نمونه در همان زمینه مورد نظر ببینم تا به ذهنم برسد که چه کارهایی می توان انجام داد.

از ریاضیات و کار و بازی با اعداد لذت میبرم، البته مطمئن نیستم استعدادم در آن خوب باشد… بسیاری از سوالات دنباله های عددی را به سرعت حل میکنم ولی بعضی از سوالات بازی با اعداد برایم دشوار است. حافظه عددی ام خوب نیست، البته سعی در پرورش آن هم نداشته ام.

فکر میکنم استعداد سیلوگرام را به خوبی دارم. در زبان انگلیسی و اسپانیایی به سرعت پیشرفت کردم و تا جایی که یادم هست همیشه خوب بودم و برایم لذت بخش و آسان بود، ولی در ایده پردازی ضعیفم! همیشه توصیف کردن و انشا نوشتن برایم طاقت فرسا بوده. فکر میکنم در آزمون آیدیافوریا نمره افتضاحی بگیرم. یادم هست که همیشه در کلاسهای زبان، انقدری که پیدا کردن ایده برای توصیف یک تصویر یا موضوع برایم سخت بود، خود انگلیسی صحبت کردن سخت نبود! اما به هنر و طراحی دکوراسیون علاقه مندم و ایده هایی نیز در این زمینه به ذهنم میرسد.

استعداد خواندن سریع را اصصلا ندارم، گاهی حتی با یک بار خواندن سریع، متوجه موضوع نمی شوم. انگار تمرکز لازم برای این کار را ندارم. از بچگی جزو آخرین افرادی بودم که یک کتاب مشترک را برای خواندن به من میدادند، چون مدتها دستم می ماند.

در تشخیص و تفکیک رنگها خیلی خوبم، البته بر اساس تستی که انجام دادم و توجهی که همیشه نسبت به رنگها دارم اینطور فکر میکنم.

در تجسم فضایی و حافظه طراحی هم فکر میکنم بسیار خوب هستم. به خاطر آوردن پلان ها و حل کردن معماهای هندسی برایم آسان است و لذت میبرم، ولی متاسفانه در جهت پیشرفت آن و تبدیلش به مهارت تلاشی نکرده ام.

در استعداد دیدن افق های دور بسیار ضعیفم، و زود دلسرد می شوم. با اینکه از حل کردن معماها لذت میبرم ولی اگر نتوانم بعد از چند دقیقه حلشان کنم عصبی می شوم و کلا قید حل کردنش را می زنم. اما در هر صورت باید این استعداد را در وجودم پرورش بدهم چون کاملا به آن احساس نیاز میکنم و اکثر اهدافم بلندمدت هستند.

در استعداد موسیقی هم از تست نمره کامل را گرفتم ولی گاهی در به خاطر سپردن سرعت ریتم ها مشکل دارم. فکر میکنم استعداد متوسطی داشته باشم.

در مورد کار با انگشتان راستش هنوز نمی توانم تشخیص بدهم این استعداد را دارم یا نه! با استفاده از مداد و قلمو به خوبی می توانم نقاشی بکشم ولی در آموزش گیتار، پس از سطح متوسط، کنترل حرکت انگشتانم از دستم خارج می شد. در عین حال کاردستی ها و کارهای ظریف را به خوبی و با حوصله انجام می دهم.
راستش من هنوز در انتخاب مسیر شغلی ام مردد هستم، امیدوارم این دوره ها کمک کنند تا بتوانم تصمیم مهم زندگیم را بگیرم.

ممنونم از وقتی که گذاشتید…

موفق باشید

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟