Menu
نویسنده مطلب : HDavoodian

مطلب مورد بحث:

تعریف پروژه چیست و تفاوت پروژه و عملیات از کجا آغاز می‌شود؟


پاسخ تمرینات:

۱٫       من تا سال پیش مستأجر بودم و بعد خانه ای خریداری کردم. پروژه  آماده سازی خانه طبق معیارهای ما. یک پروژه با زمان مشخص (چون کمتر از ۱ ماه از موعد اجاره مانده بود) و خروجی مشخص (با استانداردهای ما برای زندگی جور باشد).
۲٫       در شرکت ما، علاوه بر R&D ، وظیفه تعمیر و نگهداری محصولات الکترونیک شرکت، به عهده من هست. یعنی اگر محصولی از محصولات تحویل داده شده به مشتریان (با گارانتی یا بدون گارانتی) ایرادی به هم بزند، با تماس مشتری و بعد از انجام امور اداری محصول به من تحویل شده و بعد از رفع عیب به بخش امور مشتریان تحویل داده شده تا آن بخش هم به مشتری تحویل دهد.
هفته گذشته، یکی از مشتریان تماس گرفته و تقاضای تعمیر فوری محصول را در محل داشت، به خاطر حساسیت محل نصب دستگاه در آن کارخانه، امکان طی روال تعمیر روتین وجود نداشت. بنابراین مدیر ما از من خواست که به کارخانه مربوطه رفته و دستگاه را در محل تعمیر کنم.
در واقع این عملیات روتین تعمیر و نگهداری که کار هر روزه من بود و شاخص‌هایی از جمله سرعت تعمیر و رضایت مشتری برای تعیین کیفیت آن در نظر گرفته شده بود؛ در این مورد به یک پروژه با زمان مشخص و خروجی مشخص و دقیق تبدیل شد.

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟