Menu
نویسنده مطلب : محمود قاسمیان

مطلب مورد بحث:

سه ویژگی اصلی کنترل مدیریتی


در شرکتی که من کار میکنم، CostA یا هزینه تولید یک شاخص عملکرد محسوب می شود که در ابتدای سال مالی مقدار مشخصی از این شاخص برای واحدهای عملیاتی تعیین شده و آنها باید برای پروژه ها حداکثر تا این میزان هزینه کنند و اگر کمتر هزینه کنند بهتر و اگر بیشتر هزینه کنند زیان ده بوده اند.

سطح کلان: مدیران ارشد با استفاده از اطلاعات مالی از قبیل استهلاک سالانه و هزینه های جاری و حقوق پرداختی و … اقدام به تعیین مبلغی که باید هر واحد (خرید، تولید و …) هزینه کند، می نماید. این مبالغ به هر دپارتمان اعلام می شود.

مدیران واحدها: مدیران اجرایی برای رسیدن به این سطح از تولید یا خرید، بنا به پروژه های جاری و آتی واحدشان،برنامه ریزی میکنند. این برنامه ریزی عمدتا تحت نظارت واحد برنامه ریزی کلان انجام می شود و حتی به مواردی مانند ساعت کار ماشین ها یا پرسنل در هر ماه تبدیل می شود. اکنون این اطلاعات آماده انتقال به پرسنل یا مدیران لایه های پایینی به صورت قابل اندازه گیری خواهد بود.

پرسنل: اطلاعات به وجود آمده از طریق برنامه ریزی کلان برای پرسنل کاملا ملموس است و بنا به برنامه ماهانه ایجاد شده اقدام به کار کرده و نتایج آنها توسط خودشان و مدیر مربوطه کنترل می شود.

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟