Menu
نویسنده مطلب : الیسا رهرو

مطلب مورد بحث:

چالش نوشتن: در مورد خوبی‌ها و بدی‌های کلمات زائد


 چگونه از سفر، درس زندگی بیاموزیم
آیا زندگی ما مثل سفرکردن ماست؟ آیا میشه زندگی را به سفر تشبیه کرد؟ چرا باید در این باره فکر کنیم و کل زندگی مان را با تجربه سفرهایی که داشتیم، مقایسه کنیم. آیا مقایسه زندگی با سفرکردن، نکته هایی به ما می آموزد که برای آینده مان مفید است؟
بیا به کل مسیر زندگی خودمان به عنوان یک ناظر بیرونی نگاه  کنیم و از میان همه وجه تشابهاتی که بین سفر و زندگی وجود دارد، بعضی ها رو بررسی کنیم:
-انواع مسافران: چگونه مسافری هستی؟ مسافری خسته یا شاد، جستجوگر، اهل مخاطره یا بیزار از ریسک و خانه نشین و یا مسافر تنوع طلب و اهل جنگیدن با چالش ها.
 – انواع تم سفر: سفر تفریحی، سفر اکتشافی، سفری با مقصد معین یا بدون مقصد. سفری در درون یا سفر بیرونی. سفر تنهایی یا سفر گروهی. سفر با طرح و نقشه دقیق قبلی و یا سفر با شعار «هر جه پیش آید، خوش آید»؛ یا آمیخته ای از هر دو.
– هدف سفر: در چه مدل سفری می گویی خیلی خوش گذشت؟ سفر همراه با لذت بیشتر، کسب تجربه، کلکسیون جمع کردن، رسیدن به آرامش یا صرفا داشتن سفر راحت و بی دغدغه. سفر با خرید زیاد یا سفر طبیعت گردی و با کوله پشتی.
زندگی هم مثل سفر، آغازی دارد؛ مملو از روزهای خاطره انگیز، مصیب بار یا معمولی است و البته که همراه با پایانی که تا اتفاق نیوفته ازش بی خبریم. باید فکر کرد که چه یادگاری از تو باقی می ماند برای مسافرهای بعدی.
 

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟