Menu
نویسنده مطلب : احسان نیک صفت

مطلب مورد بحث:

تفکیک تجربه ها به رویداد و احساس و تفسیر - از ضروریات افزایش عزت نفس


چند روز پیش با مدیر حسابداری یه سازمان جلسه داشتم و قرار بود که بعد چند ماه بالاخره طلبی که از اون سازمان داشتم رو تسویه کنن اما مدیر مدام اصرار داشت که یک سند از مجموع پرونده من کمه و بدون اون همه پرداخت ها لغو شدن و به این دلیل نمیتونم طلبم رو وصول کنم اما من میدونستم که سازمانشون با کمبود بودجه روبروست و در واقع پولی وجود نداره که پرداخت بشه.این رویداد بود.

اما احساس من بخاطر دروغگویی اون مدیر بشدت درگیر شد و من عملا از خشم به انفجار رسیدم و همش هم بدلیل دروغگویی بود. ذهنیت اولیه من این بود که منو احمق فرض کردن و با وقاحت توی روم دروغ میگن و انتظار دارن من باور کنم.

اما وقتی تو راه برگشت با خودم حرف زدم به این نتیجه رسیدم که اون مدیر عملا تصمیم گیرنده پرداخت ها نیست و فقط داشته در جهت منافع سازمانش مبنی بر حفظ پیمانکارها با حداقل پرداخت عمل می کرده.این تفسیر من بود.

اون مدیر میتونست با توضیح شرایط مالی سازمان متبوعش و عذرخواهی از تاخیر پرداخت به بهترین وجه من رو قانع کنه و با اینکار رابطه شخصی رو با من بسازه که من رو وادار کنه که باز هم با توجه به این شرایط پرداخت باهاشون کار کنم و این خیلی بیشتر منافع سازمانش رو تامین میکرد.این تغییر رفتار بود.

 

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟