Menu
نویسنده مطلب : علی فکور

مطلب مورد بحث:

انتخاب سبک متن


شبکه های اجتماعی مانند ‘’پنکه’’ می ماند
چیزی که وقتی تابستان هوایئ بیرون گرم است در اتاق مان می مانیم.  
بهر اندازه‌ی که مطالب زیادتر به اشتراک بگزاریم، به همان اندازه پنکه سریع‌تر دوران کرده و هوا تولید می کند. 
بهر اندازه‌ی که مطالب زیادتر به اشتراک نگذاریم، پنکه نیز از کار افتاده و ایستاد می شود.
وقتی پنکه ایستاد شد، دیگر قابل استفاده نیست.
پنکه را می اندازیم بیرون و یک دانه جدید خریداری می کنیم.

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-..-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
 

شبکه های اجتماعی مثل «فَن» می ماند.
برای اینکه بخواهیم خیلی ساده توضیح بدهیم که شبکه های اجتماعی چگونه کار میکنند. از «استعاره فن» چیزی که در هوائی گرم تابستان از آن  در اتاق های مان استفاده مکنیم.
نشر محتوای ارزش افرین که ثبات لازم را  نیز با خود داشته باشد مثل فن می ماند، که با برق ثابت سریع در حال حرکت و تولید هوائی تازه است.
اگر ما در صفحات اجتماعی، بلاگ و وبسایت های مان محتوا بهتر، مطابق سلیقه مشتری و مخاطبان مان به اشتراک نگذاریم، مخاطب بعداز چند مدت بار سفر را بسته در دیار دیگر نقل مکان می کند.
حالا اگر به همان استعاره اول مان برگردیم. پنکه‌ی که نیاز به ۱۲۰ ولت برق داره، نباید به برق ۲۸۰ ولت وصل شود، همچنان که فن که نیاز به ۲۸۰ ولت برق داره، نباید به برق ۱۲۰ ولت وصل شود. پس، در هر دو صورت فن کارکرد درست ندارد.
این موضوع در نشر محتوا در شبکه های اجتماعی هم صدق می کند. محتوای که در صفحات مان به اشتراک مگذاریم باید جامع و ارزش آفرین و مطابق علایق مشتری باشد.
 مسئله شماره ۱:  بسیاری از ما ها فعالیت در شبکه های اجتماعی را مانند “کمپین” فکر می کنیم. فکر می کنیم ما باید برای مدت محدودی در این جا فعالیت داشته باشیم. و زمانی که به یک نقطه قابل رضایت رسیدیم، فعالیت مانرا متوقف مکنیم.
اشتباه! ؛)  
ما متوقف میشویم. ولی تمام پیروان و مشتریان مان ما را ترک میکنند. در واقع، هرچه ما بزرگ تر شویم باید سخت تر تلاش کنیم تا فا لورها و مشتریان مان را افزایش یا حد اقل ثابت نگهداریم.
مسئله شماره ۲:  (این مهمتر است) این که ما چی نوع محتوا به اشتراک مگذاریم. آیا مخاطبان ما از هوائی( استعاره فن) خنک، مفید و ملایم ویا پر سر صدا و مزاهم لذت می برد یا نه؟
آیا ما استاندارد های لازم برای اشتراک گذاری  یک محتوا را در صفحه های مان در نظر می گریم یا نه؟
آیا هیچ تفاوتی در مطالب که در صفحه های تجاری مان به اشتراک مگذاریم با مطالب که در صفحه های شخصی مان به اشتراک می گذاریم دیده می‌شود یا نه؟

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟