Menu
نویسنده مطلب : صادق خان

مطلب مورد بحث:

کارآفرینی سازمانی چیست و کارآفرین درون سازمانی چه می‌کند؟


کارآفرین نبودن یک فرد در محیط سازمان
شخصی را می شناختم که پدرش از سهامداران موسسه چاپ و انتشارات نسبتا بزرگی در اصفهان بود.

این موسسه شامل تمام واحدها از طراحی تا چاپ و بسته بندی و غیره بود و به دلیل داشتن یک سری دستگاه های چاپ شاخص بسیار نامی و معروف بود.

تمام فرایند های پذیرش سفارش داخل این موسسه به صورت سنتی بود و در مواردی برای مشتریان دائمی شان طرح ها ایمیل می شد و بعد برای چاپ می رفت و غیره (در انتها باز حضور مشتری لازم بود)

یکی از فرصت های کار آفرینی درون سازمانی به نظر من می تونست طراحی و پیاده سازی پلتفرمی آنلاین برای سفارش گیری از طراحی تا چاپ و بسته بندی و غیره باشه. با این کار هم می توانستند از حضور مشتریان و شلوغی محیط کار کم کنند و هم مشتریان جدیدی را با استفاده از تبلیغات آنلاین به دست بیاورند، چرا که بعضی از دستگاه های چاپی که داشتند مشتریان خارج از استانی داشت و از دیگر استان ها نیز گاها سفارش هایی داشتند که با راه اندازی چنین پلتفرمی به نظرم سفارش های برون استانی شان نیز افزایش پیدا می کرد.

همچنین دستگاه هایی که موجود داشتند به راحتی و با کیفیت بالاتر و هزینه کمتر از آتلیه ها می توانستند به چاپ عکس های دوربین های عکاسی نیز بپردازند، اما با توجه به اینکه پذیرش چنین سفارش هایی منجر به شلوغی محیط موسسه می شد از پذیرش چنین سفارش هایی طفره می رفتند. اما با داشتن پلتفرمی آنلاین برای ثبت سفارش می توانستند این نوع سفارشات را نیز مدیریت کرده و منجر به افزایش درآمد شوند.