Menu
نویسنده مطلب : زهرا وفائیان

مطلب مورد بحث:

بشقابی پر از انواع غذاها - تکنیکهای تجربه شادی بیشتر


دوستان متممی سلام

بالاخره فرصتی شد که به این موضوع اشاره کنم.

اولین کاری که هر روز صبح انجام می دهم چک کردن سایت متمم است چون حقیقتا احساس می کنم بخشی از یک خانواده بزرگ هستم و هر روز صبح باید به آنها هم سری بزنم و سلامی کنم :)

هر روز صبح متوجه می شدم دوستانی هستند که تقریبا در هر مطلب جدیدی کامنت می گذارند. البته شاید بنظر شما کار ساده ای باشد اما به نظر من نبود. همیشه هم برایم جالب بود که چطور می توانند اینکار را انجام دهند ؟! البته اکثریت آنها تقریبا در تمام درسهای متمم کامنت های آموزنده زیادی گذاشته اند و من از آنها آموخته ام.

خود من تا این لحظه فقط در کارگاه زندگی شاد و تصمیم گیری بصورت فعال کامنت گذاشته ام. برای مثال نمی توانم زمانی که درسهای قبلی رفتار سازمانی را مطالعه نکرده ام در درس چهارم آن که به تازگی منتشر شده مشارکت کنم.

مدتی پیش به این موضوع فکر کردم و متوجه شدم که این موضوع هم به کمال گرایی من بر می گردد. در واقع من دوست دارم یادگیری هر مطلبی را از نقطه صفر آغاز کنم و به بهترین شکل ادامه دهم ، بر موضوع تسلط نسبی داشته باشم و بعد کامنتی بگذارم. خاطرم هست که متمم چند وقت پیش در جایی عنوان کرد به کامنت خود به عنوان یک مقاله کوچک نکاه کنید. همین جمله باعث شد در مورد آنچه در اینجا می نویسم وسواس بیشتری داشته باشم.

 اما ربط آن با این تمرین ؟!

از ابتدای امسال تصمیم گرفتم هر مطلبی را که در متمم مطالعه کنم در دفترچه ای خلاصه نویسی کنم. پذیرفتم که نمی توانم کمال طلبی ام را فراموش کنم اما می توانم یادگیری ام را در حوزه هایی که در آن فعال هستم عمیق تر کنم.

خلاصه نویسی همیشه بخش مورد علاقه من در یادگیری بوده است. تقریبا تمام فایل های صوتی رایو مذاکره محمدرضا را خلاصه کرده ام. سالهاست به اینکار مشغولم و خوشحالم که در رابطه با متمم هم آن را به کار بستم.

اکنون مطالعه مطالب متمم ترکیب اثربخش تری شده است ؛

یادگیری مستمر متمم (فعالیت هدفمند) + خلاصه نویسی آنها (فعالیت شادی آفرین)

 
بشقابی پر از انواع غذاها - تکنیکهای تجربه شادی بیشتر

بشقابی پر از انواع غذاها - تکنیکهای تجربه شادی بیشتر