Menu
نویسنده مطلب : علی خیرخواه

مطلب مورد بحث:

تعریف رضایت شغلی و عوامل تاثیرگذار بر آن


سلام.

در این دیدگاه بیشتر قصد دارم برداشت شخصی خودم از رضایت شغلی از یک بعد بیان کنم.

به عقیده من عموم سیستم های سازمانی ما با  انواع فساد دست و پنجه نرم میکنن  که یکی از ریشه های اون در بنگاه داری دولتی خلاصه میشه .

در یک بنگاه دولتی با توجه به وصل بودن و حمایت های دولتی حتی در صورت نبود تقاضا همینکه چند صد کارمند و کارگر از اون بنگاه یا سازمان نون میبرن برای دولت بخودی خود توجیه اقتصادی  داره و   کفایت میکنه و در عمل مثل یه سفره ای میمونه که از پول بیت المال پهن شده . توو این سیستم شما بعنوان مدیر ارشد بجای یک عده آدم شایسته که دائما شما رو توو فشار بزارن و به چالش بکشند ترجیح میدید که یه عده آدم   سرسپرده در راس باشند (کار بلد یا نابلد ) تا از گزند و استرس این فشارها از داخل سازمان در امان باشید.

در ادامه این روند باند ها بوجود میاد و انحصار شکل میگیره و بقیه داستان هم که مشخصه…در واقع زمانی نارضایتی شغلی بوجود میاد که شما هرچقدر تلاش میکنی چون توو اون باند یا دسته ها قرار نداری عملا اتفاق خاصی برات نمیوفته و یا اگر هم تصمیم بگیری به اون باند و دسته ها تعلق داشته باشی پیشرفت و ارتقا شما درگیر زد و بندها و گرو کشی باندهای مافیایی که گاه شما رو به عرش و گاه شما رو به فرش میبره و این فارغ از توانایی و شایستگی های شماست.

شاید نمونه ای از این حالت رو  در کشور عربستان سعودی دیده باشیم جایی که پادشاه درگذشت و بجای پسر برادر بر تخت نشست شاهزاده ها همه ی وزرا و افراد حکومتی رو با خودشون بر علیه پادشاه همراه کردند و پادشاه برای ضبط و ربط امور کشور از افرادی استفاده کرد که تنها مزیتشون  مورد اعتماد بودن و سرسپردگی بوده …… شاید حادثه منا که منجر به شهادت تعداد زیادی از زوار ایرانی شد متاثر از همین قضایا بوده …..و در نهایت این چهره عربستان  سعودی  بود که خدشه دار شد نه فقط آل سعود……

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟