Menu
نویسنده مطلب : علی اختری

مطلب مورد بحث:

عادتهای کوچک زندگی: جایزه ها و مشوق‌هایی برای خودمان


+ انیمیشن های کودکی ام رو دانلود می کنم و می بینم، واقعا خیلی لذت بخشه. تو عمرم همچین لذتی رو تجربه نکرده بودم. شما هم یه بار فیلم ها یا انیمیشن های کودکی اتون رو دوباره ببینید و فقط لذت ببرید. برام همه خاطرات کودکی ام زنده شد، اون هزاران سی دی پر از خشی که توی جعبه داشتم. اون روزهایی که از صبح تا شب فقط فیلم می دیدم و پول جمع کردن تا آخر هفته، که یه سی دی بخرم. البته این خاطرات، بیشتر برای من دهه هشتادی صادق هست نه برای اکثر متممی های عزیز. ولی در کل برگشتن به کودکی، خارق العاده ترین پاداشی ـه که به خودم دادم.

+ یه تجربه لذت بخش دیگه، یه روز تنبل بودنه! اگه به برنامه روزانه ام طی ماه، پایبند باشم، روز آخر ماه، کل روز آزاد هستم و هر کاری دلم می خواد می کنم. قبلا، همه روزهای زندگی ام چنین شرایطی رو داشت اما لذتی که توی این یه روز می برم، از لذتی که طی همه اون روزها بردم، بیشتره.

+ بازی کردن با برادر کوچیکم از نعمات بزرگ الهیه! اگه طی روز، برنامه هام رو اجرا کنم، می تونم شب، یه فرصتی به دست بیارم تا با برادرم بازی کنم.

+ سانس زمین چمن با دوست هام می گیرم و میرم فوتبال بازی می کنم. دوست هام معمولا هر هفته میرن بازی اما من ماهی یه بار میرم و کلی بهم خوش می گذره، دوست هام همه شون تعجب می کنن که چطور اینقدر تو خوشحال میشی موقع بازی و کیف می کنی!

+ یه نکته تکمیلی رو به نظرم خوب میومد بگم. ببینید توی کامنت ها دیدم خیلی از بچه ها، می گفتن که بعد از یک ماه کار، فلان چیز رو برای خودم می خرم یا بعد از یه پروژه سه ماهه، فلان پاداش رو به خودم دادم.

مسئله اینه که ده تا پاداش کوچیک، بهتر از یه پاداش بزرگه و ما رو شادتر می کنه. من تلاش کردم که برخی پاداش هام رو، روزانه بکنم، هر قدر هم که کوچیک باشن. با توجه به اثر تیتربینی، لذت ما بیشتر از اینکه وابسته به «کیفیت بردها» باشه، بسته به «کمیت بردها» ـست. شادی ما بیشتر به تعداد دفعاتی که حس مثبت پیدا می کنیم وابسته ست تا کیفیت این احساسات. برای به دست آوردن زندگی شادتر، باید این لذت های کم عمق رو به شکل مستمر توی زندگی داشته باشیم. برای هر برد کوچیکی، پاداش بذارید.

من هم همینطور که خوندید، پاداش هایی برای یک ماه یا یک هفته ام دارم اما پیشنهادم به دوستان اینه که مشوق های روزانه ای رو هم داشته باشن و تاثیرش رو ببینن.

و یه نکته دیگه اینکه صرفا به نتیجه پاداش ندین، به فرایند پاداش بدین. خیلی موقع ها هستش که ما فرایند درستی رو اتخاذ می کنیم، اما به هر دلیلی، نتیجه معمولی یا اصلا افتضاح میشه، آیا ما شایسته تنبیه هستیم؟ قطعا نه. بلکه شایستگی تشویق رو هم داریم.