- usercontent - متمم
Menu
نویسنده مطلب : محسن سعیدی پور

مطلب مورد بحث:

معنی ابتکار عمل چیست؟ چگونه ابتکار عمل را در خود پرورش دهیم؟


سلام

در نگاه اول، نمی‌توانم در مورد درستی یا نادرستی چنین طرحی نظر بدهم. به من سه روز مهلت بدهید که در این زمینه تحقیق کنم و گزارش خودم را صبح روز … برای همه‌ی همکاران ارسال کنم.

این جمله رو خیلی دوست دارم .

بارها و بارها در جلسات حرفهای قشنگ شنیدم . وقتی خودم سعی میکنم از این دیالوگ یا شبیه این استفاده کنم  همه به من یه جوری نگاه میکنند که نه همین الان باید بگی که موافقی یا مخالف.

وقتی هم که میگم باید بیشتر بررسی کنیم قبل از اینکه برسیم به اینجا که چقدر زمان برای بررسی احتیاج داریم مدیران محترم تصمیم خودشون رو گرفتند که نه باید همین جا تو همین جلسه نظرخودمون رو بگیم .در واقع اول تصمیم گیری میکنیم و بعد میریم دنبال اینکه چجوری اجرا کنیم  و بعد از اینکه طرح شکست خورد به اینجا میرسیم که :طرح خوب بود اما درست انجام نشد .

چقدر با خوندن این درس احساس خوب بهم دست داد .

من توی خیلی زمینه ها آغازگر هستم  مخصوصا در محیط کار اما  آغازگر بودن رو انگار همیشه  ادامه نمیدم . بعداز مدتی همه چیز به روال عادی و روزمره برمیگرده  . نمیدونم که توی ذهن و ناخودآگاهم چه اتفاقی میافته.

آیا باید این برنامه تموم بشه تا برنامه بعدی رو شروع کنم؟

آیا این برنامه به درستی انجام شد که برم  سراغ برنامه دیگه ؟

آیا کسی فهمید من چیکار کردم؟

آیا همینقدر بسه بیشتر از این نباید انرژِی بذارم؟

احتمالا ذهن من با این تیپ سوالها مواجه میشه که فکر میکنم برای آغازگر بودن باید محیط کارم رو عوض کنم به جای اینکه فرض کنم این یه محیط کارتازه با آدمهای تازه است حالا شروع کن

متشکرم