Menu
نویسنده مطلب : آتا ناصر

مطلب مورد بحث:

تعریف پایداری چیست؟ | بررسی مفهوم پایداری در مدیریت و کسب و کار


در رابطه با پایداری یا عدم پایداری روشهای کاهش ترافیک چه در ایران و چه در خراج از ایران، من معتقدم که، اگرچه با اطلاع از انواع روشهای بکار گرفته شده در این دو حوزه بطور نسبی می توان پایداری یا عدم پایداری آنها را نسبت به یکدیگر تعیین کرد، ولیکن موضوع مهم این است که در مجموع و در یک بازه زمانی بسیار وسیع می توان گفت که روشهایی که مستقیما خودِ ترافیک را نشانه رفته و می روند، از پایداری برخوردار نیستند، چرا که با افزایش تقاضا در بازه زمانی (نهایتا خیلی دور) بالاخره اشباع ظرفیت صورت خواهد گرفت. با این دیدگاه در خصوص کشورمان معتقدم در کنار فعالیتها و اقدمات مرتبط با کاهش ترافیک، از آنجاییکه در سایر حوزه ها و بخشها بسیار بسیار با وضع مطلوب فاصله داریم، لذا اولویت اصلی با پرداختن به این بخشها خواهد بود که پایداری واقعی را با خود دارند:

( البته با توضیح گروه متمم عزیز در کامنت پرطرفدار هفته مبنی بر ضرورت توجه به متولی امر، مواردی که از نظر خودم اشاره می کنم کاملا مربوط به دولت بوده و علاوه بر مسئولیت،‌حوزه عملکردی همه موارد اشاره شده نیز حوزه دولتی است)

۱٫ تمرکز زدایی: این بحث از اولین برنامه های توسعه کشور مطرح شده ولی واقعیت این است که در مجموعه دولت و دستگاههای دولتی اقدامات انجام شده در مقایسه با امور متمرکز بسیار ناچیز هست. از امور اساسی تا کوچکترین امور. کافی است یک آمار گیری بشه از هدف سفر مسافرین هر روزه پروازهای مراکز استانها به مهر آباد. حداقل ۷۰ درصد مسافرین پروزاهای صبح مدیران دولتی هستند!

۲٫ حذف تک پایتختی: تهران بزرگ واقعا بزرگه! این شهر از هر جهت و هر مفهومی که به ذهن می رسه پایتخت کشورمان شده و به نظر من یکی از اقدامات حیاتی حذف این حال می باشد.

۳٫ بهبود و بهینه سازی فرآیندهای ارائه حدمات با رویکرد توسعه دولت الکترونیک: به مثابه بند یک این سیاست نیز در برنامه های توسعه کشور باور کنید که فقط تکرار شده . من آمار دقیقی در دست ندارم ولی از آنجاییکه در بخش دولتی فعالم، معتقدم که اگرچه نسبت به مثلا دو سه دهه قبل اقداماتی صورت گرفته ولی از آنچه که باید بسیار عقبیم و هنوز هم اربابان رجوع برای امور بسیار ساده از شهرهای کوچک به مراکز استانها و از استانها به تهران در تردداند و مشتری خدمات!! بخش دولتی اند.

 

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟