Menu
نویسنده مطلب : احسان آذرآباد

مطلب مورد بحث:

پروژه پایانی درس استعدادیابی مقدماتی


سلام

یه دفعه به خودم اومدم و برام سوال شد که واقعا در چه زمینه استعداد دارم و بعد از تقریبا یه سال برگشتم متمم ببینم مطلب داره یا نه، که خدا رو شکر داشت.
بر اساس مدل درس

۱- در استعداد استقرا با تعریف “دیدن شباهت ها در عین تفاوت ها” به شدت قوی هستم و بیشترین کاربردش هم برام دراوردن مدل های درامدزایی بود. حتی وقتی سرکلاس های دانشگاه هم بودم میتونستم از درس مدل فروش دربیارم. اگرچه ممکن بود خود درس برام جذاب نباشه ولی چند جلسه ای میتونست به موضوع درس علاقه مندم کنه

۲- در استعداد ایده پردازی یک جمله طلایی نوشته شده بود که “… اما اصل ماجرا اینست که اینان هرگز به چارچوبی محدود نمی شوند”. این جمله یکی از مشکلاته منه. حتی الان که شرکت خودم رو دارم دوس دارم برم سراغ کار بعدی چون حس میکنم کارهای جذاب تری میشه انجام داد.

۳- برای استعداد درک فضایی در یادداشتهای خودم نوشتم تجسم سه بعدی. در این زمینه خیلی قوی نیستم. اگرچه در بعضی از مثال های درس خوب بود عملکردم ولی حس میکنم شاید جنبه های دیگه اون مسائل برای جذاب بوده ولی فکر میکنم در تجسم سه بعدی ضعیفم. مثال دیگه اش هم اینه که تو بازی های کامپیوتری همش گم میشم:) ولی برادرم خیلی راحت میدونه از کجا به کجا رفته

۴- استعداد خواندن و درک بصری خوبی هم ندارم. یه شماره تلفن رو باید دو تیکه کنم تا بتونم جایی بنویسم.

۵- تعریف استعداد تحلیلی رو نوشتم “توانایی کار بر روی اطلاعات موجود” که فکر میکنم در این زمینه خوبم. معمولا زودتر از بقیه میتونم تو جلسات نتیجه گیری کنم.

۶- در بقیه استعدادها هم برای خودم در یادداشت نوشتم بدک نیستم

۷- در استعداد موسیقی و تشخیص و تفکیک رنگ ها خودم حس میکردم خوب نباشم اما تو آزمون هایی که توی متن درس پیشنهاد شده بود امتیازکامل رو گرفتم!

 

علی ایحال کماکان نیاز به تلاش دارم تا بفهمم چه خبره و چه استعدادی دارم.

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟