Menu
نویسنده مطلب : صباح فرشاد

مطلب مورد بحث:

کتاب پیکان سرنوشت ما | خاطرات احمد خیامی به کوشش مهدی خیامی


من به چند دلیل این یاداشت رو می‌نویسم، و در واقع کامنتم هم خود دلایل  هستن. اول اینکه دیدم تعداد دیدگاه‌ها به نسبت وزن مطلب کمه، در این لحظه فقط ۳ دیدگاه و احساس کردم باید حمایت کنم تا نقشی در جلب توجه بیشتر خوانندگان هم به خود مطلب و هم به کتاب داشته باشم.
نکته دوم و مهمتر اینکه، یکی از معتبرترین منابع ایرانی که شخصاً با اطمینان بالایی (نه ۱۰۰ درصد البته) کتابهایی رو که معرفی می‌کنه (در حوزه‌های مورد علاقه خودم) تهیه می‌کنم و می‌خونم، سایت متمم بوده و هست، برای من در ایران متمم در معرفی کتاب نقش نشریه تایم رو داره در واقع. نقد کتاب حرفه‌ای کمتر جایی مثل متمم قابل دسترسی هست.

بعلاوه ما در حوزه کسب و کار و موفقیت و در الگوهای موفقیت شدیداً نیازمند نمونه‌های بومی هستیم. اگرچه مدل برداری به خودی خود به هیچ وجه تضمین موفقیت نیست اما هرچه مدل مربوطه به محیط و جوی که قراره درش کار کنیم نزدیک‌تر باشه، می‌توان احتمال تأثیر گذاری مثبت بیشتری را انتظار داشت.

اما فراموش نکنیم کپی‌برداری از افراد موفق به دلایل متعددی، از جمله؛ زمان، مکان و شرایط خاصش، تقریباً غیر ممکن بنظر میاد (البته اینکه ایران خودرو و موسسش رو موفق بدونیم یا ندونیم یه بحث جداست) اما همواره مطالعه تاریخچه بیزنس‌ها و بیوگرافی افراد اثرگذار، علیرغم اینکه با سوگیری و تحریف و حذف بازگویی می‌شن، بسیار بیشتر از چیزی که تصور می‌کنیم مفید هستن.

و در انتها، تصور میکنم این کتاب می‌تونست و چه خوب بود یا چه خوب میشه که مثل کتاب راه تویوتا یا کتاب تویوتا پنجاه سال تلاش، به زبان‌های دیگه از جمله انگلیسی ترجمه و در فروشگاه‌های معتبر دنیا به فروش برسه، چون این پتانسیل رو داره که بخشی از صنعت، نسلی از مدیران خودساخته و تکه‌ای از تاریخ و فرهنگ ما رو به خواننده معرفی بکنه. اینو گفتم شاید کسی به فکر ترجمه اون بیفته (البته اگر نشده باشه).

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟