Menu
نویسنده مطلب : سعید رمضانی

مطلب مورد بحث:

پلاگین چیست و چه کاربردی دارد؟


شاید برای افرادی این مطلب متمم رو حدود اوایل تیر ۱۳۹۷ میخونند، جالب باشه بدونند که از کدهای این صفحه متمم میشه لیستی از افزونه‌های وردپرسی که متمم استفاده میکنه رو پیدا کرد.

من حداقل ۱۳ مورد رو تونستم تشخیص بدم. البته این‌ها صرفا تشخیص من هستند و شاید اشتباه باشند و بد تشخیص داده باشم.

 

organize series

افزونه‌ای که متمم برا نشون دادن لیست دروس هر کارگاه استفاده می‌کنه. همین لیستی که پایین درس‌ها میاد و میگه درس بعدی فلان درسه.

 

Yoast Seo

افزونه‌ی سئوی خیلی معروف وردپرس با بیش از ۵ میلیون نصب فعال.

 

Pro Profile

افزونه‌ای که کمک می‌کنه یک صفحه‌ی پروفایل حرفه‌ای داشته باشین. احتمالا با کمک همین افزونه و ترکیبش با افزونه‌های دیگه‌ و تیم حرفه‌ای وردپرسش هست که متمم می‌تونه همچنین صفحه‌ی پروفایل حرفه‌ای داشته باشه.

 

Contact form 7

azurecurve Toggle Show/Hide

حدس می‌زنم از این افزونه برا نشون دادن بخشی از مطالب به بعضی از کاربران و پنهان کردنش از بقیه استفاده میکنه. که در ساده‌ترین حالتش مخفی کردن  مطالب کامل ویژه از کاربرانی هست که ثبت نام نکردند.

 

easy digital downloads

 

 

wp couch mode

برای دکمه‌ی «مطالعه‌ با تمرکز بیشتر»

 

WP ULike

TablePress

Ubermenu

 

aksiment

جلوگیری از کامنت‌های اسپم که به طور پیشفرض رو فایل‌های نصب وردپرس موجوده

 

short codes ultimate

با همین افزونه‌س که متمم می‌تونه انواع حالت‌های متنی رو داشته باشه. یه بخش از متن رو بزاره تو کادر و بهش سایه بده، یه بخش از متن رو با پس‌زمینه‌ی صورتی بزاره و یه بخشیش رو با پس‌زمینه‌ی سبز منتشر کنه.

جالبه بدونین که انگار متمم از نسخه‌ی پولی این افزونه استفاده می‌کنه. چون این افکتی که دور متن یه کادر میندازه و از پایین دو طرف سایه داره تو نسخه‌ی پولی این افزونه آماده شده.

 

WTI Like Post

 

 

======

من چطور فهمیدم متمم(یا هر سایت وردپرسی دیگه) از چه افزونه‌هایی استفاده می‌کنه؟

کافیه تو هر صفحه‌ای که هستید کلیک راست کنید و View Source رو انتخاب کنید. با این کار کدهای صفحه رو می‌بینید. با جست‌وجوی عبارت /plugins می‌تونین بفهمین فایل‌های چه افزونه‌هایی از وردپرس تو این صفحه بارگذاری شده.

 

 

** دقت کنید که متمم صرفا یک سایت وردپرسی با ترکیب افزونه‌ها و محتوا نیست. به شدت از نظر نرم‌افزاری روش کار شده و کلی کدنویسی شده براش.
کلی امکانات و ویژگی داره که تو افزونه‌ها نیست. و حتی ظن قوی دارم ویژگی‌هایی به خود افزونه‌ها اضافه کردند، جدا از تمام کدهایی که خودشون جدا نوشتند.
و افزونه‌ها کمتر از نصف امکانات سایته. مخصوصا که بخش بزرگی از ویژگی‌های سایت متمم برا تحلیل‌ها و شخصی‌سازی برای هر کاربرش برای ماها واضح نیست و صرفا برا خودشون نمایش داده میشه.
فکر میکنم ما فقط نوک کوه یخ رو میبینیم(:

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟