Menu
نویسنده مطلب : حمید رضا قنبری

مطلب مورد بحث:

پروژه پایانی درس ارزش آفرینی


۱) کسب و کار مورد نظرتان را به صورت مختصر شرح دهید.
درشرایطی که یکی از مهم ترین مشکلات اقتصاد ما مشکل نقدینگی مصرف کنندگان است، وجود پلتفرم هایی که سرمایه های سرگردان مردم را در جهت رفع مشکل نقدینگی مصرف کنندگان(صاحبان بنگاه های اقتصادی) سرمایه گذاری کند ، بسیار سود بخش است.
۲) بگویید که به نظر شما، ارزشی که این کسب و کار ایجاد می‌کند چیست؟ چه ارزشی را که قبلاً نبوده است خلق خواهد کرد؟
بسیاری از مردم نمی دانند که با پول ها سرگردان خود چه کنند و به دنبال یک سرمایه گذاری مطمئن هستند. از طرفی بسیاری از مصرف کنندگان (صاحبان بنگاه های اقتصادی) برا فعالیت های خود نیاز به سرمایه دارند(به قول خودشان کار هست ، پول نیست) . وجود پلتفرمی قوی که بتواند در محیطی امن این دو گروه را به هم متصل کند، می تواند ارزش بسیار بالایی برای هر دو گروه ایجاد کند.
۳) این کسب و کار را در چه صنعتی طبقه بندی می‌کنید؟
صنعت سرمایه گذاری
۴) بازارهای هدف، بازارهای بالقوه و بازارهای آماده آن را شرح دهید.
بازار بالقوه : تمام کسانی که علاقه مند به سرمایه گذاری در میان مدت و بلند مدت هستند و همچنین کسانی که به دنبال کسب سرمایه برای انجام کاری می باشند.

بازار آماده : تمام کسانی که دارای سرمایه لازم برای سرمایه گذاری هستند و همچنین همه کسانی که ایده ، کار ، شرایط و منابع لازم برای استفاده از سرمایه به دست آمده را دارند

بازار هدف : بازار هدف می تواند شامل دانشجویانی باشد که برای راه اندازی استارت آپ خود نیاز مالی دارند.
۵) بازار این فعالیت را – بر اساس معیارهای ارزیابی بازار که در درس‌ها خوانده‌ایم – تحلیل کنید یا حدس بزنید
میزان ضرورت :  در شرایط اقتصادی فعلی که نقدینگی  مشکلات زیادی دارد قطعا این کار از ضرورت بالایی برخوردار است. اما چون اکثرا در پلتفرم ها با دو نوع مخاطب طرف هستیم ، در اینجا نیز دو نوع رویکرد داریم:
الف- سرمایه گذارانی که باید آن ها را قانع کنیم از بین فرصت های سرمایه گذاری (اکثرا کاذب) از  این سیستم استفاده کنند که علاوه بر کسب سود ، کمک های شایانی به اقتصاد خواهد کرد.
ب- مصرف کنندگانی که باید ضرورت بقای این پلتقرم را بپذیرند و به تمامی تعهدات خود پایبند باشند.
اندازه بازار : قطعا می توان تقاضای بالایی برای این پلتفرم متصور شد ، اما تقاضا ها باید به گونه ای مدیریت شود که با میزان عرضه در تناسب باشد
هزینه بدست آوردن مشتری : جلب اعتماد سرمایه گذاران باید به عنوان یکی از عناصر بسیار مهم در هزینه ها پیش بینی شود.
هزینه رساندن محصول به دست مشتری : در اینجا بحث انتقال سرمایه از سرمایه گذار به مشتری مطرح است. که با توجه به حساسیت کار و شرایط لازم و مطمئن برای انتقال سرمایه به مشتری باید روال به گونه ای باشد که ضمن انجام سریع کار ، معامله دارای ضمانت کافی برای هر دو طرف باشد.
سرمایه گذاری اولیه : طراحی این پلت فرم ، تبلیغات ، اعتماد و فرهنگ سازی ، مراودات بانکی  و حقوقی ، و … از جمله سرمایه گذاری های اولیه هستند
۶) به نظر شما، اگر ایده شما اجرایی شود، آیا شکل‌هایی از تقلید یا اجرای آن وجود دارد که به جای ارزش آفرینی، فرصت طلبانه باشد و تصویر این کسب و کار را در ذهن مردم تخریب کند؟
بله بسیار زیاد. چون بحث مالی در میان است احتمال هرگونه سوء استفاده ای وجود دارد

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟