- usercontent - متمم
Menu
نویسنده مطلب : یاور مشیرفر

مطلب مورد بحث:

پروژه پایانی درس استعدادیابی مقدماتی


استعدادهای من

 

تجسم و درک فضایی: استعداد ضعیف با فاقد استعداد. در دوره کارشناسی درسی به نام نقشه برداری داشتیم، خیلی خوب نمی توانستم واقعیت روی زمین را با واقعیت روی نقشه مجسم کنم. در خدمت سربازی هم مشکل ساز بود. البته این کار را به سرعت نمیتوانم انجام دهم و برای تجسم فضایی نیازمند چند دقیقه تمرکز مستمر و بیشتر از افراد با استعداد هستم.

توانمندی استقراء: با توجه به این که همیشه در موارد  و زمینه های غیر مرتبط مطالعه دارم، سعی می کنم همیشه مواردی که از سایر مباحث می آموزم به نحوی مصداق شخصی بدهم یا آن ها را با هم در ارتباط بگیرم. استعدادم متوسط است.

ایده پردازی: تا کنون موقعیتی پیش نیامده است که بتوانم این بخش را ارزیابی کنم.

تحلیل: استعداد بسیار خوبی دارم و میتوانم در مورد وقایع اجتماعی تحلیل های جامع ارائه کنم. از رفرنس نویسی برای چنین تحلیل هایی هم هراسی ندارم.

کار با اعداد: تا پایان دوره کارشناسی (داستانش را در سایت جناب شعبانعلی نوشته ام) به این استعداد پی نبرده بودم. سال آخر خدمت با آکادمی خان آشنا شدم و بازی با اعداد را یکی از بهترین سرگرمی هایم شناختم، هر چند تا به امروز نتوانسته ام خودم را قانع کنم که برخی مباحث ریاضی را دوباره بیاموزم.

تشخیص سریع نوشته ها: استعداد خوبی دارم. همیشه در جاده ها، فرودگاه ها، ترمینال ها و به طور کلی محل های به خصوص جدید، اولین چیزهایی که میبینم و به آن ها دقت می کنم نوشته ها و تابلوها و علایم نوشتاری است.

سیلوگرام: استعداد بسیار خوبی در آموختن زبان دارم. هم اکنون میتوانم به زبان های ترکی آذری، ترکی استانبولی، فارسی و انگلیسی به صورت روان و سلیس صحبت کنم و زبان های فرانسه، آلمانی و لاتین را به صورت مقدماتی با هم می آموزم. میتوانم همزمان بین دو نوشته آلمانی و فرانسه با یک نوشته انگلیسی سویچ کنم یا یک بخش از یک جمله را ترکی، بخش دیگرش را فارسی، بخش دیگری را انگلیسی یا فرانسه یا لاتینی بگویم. در حال آموختن زبان سومری هم هستم. بعد از این ها میخواهم سراغ اسپانیولی، پرتغالی، روسی، چینی و هلندی بروم که می دانم در کمترین زمان (حداکثر یک سال) خواهم توانست به آن ها هم همانند انگلیسی مسلط شوم.

حافظه طراحی: بسیار ضعیف، معمولا طرح هایی که از روی شکل اصلی میکشم با واقعیت آن بسیار متفاوتند. البته در طراحی با نرم افزارهایی نظیر کورل، کارم بسیار خوب است.

تشخیص و تفکیک رنگ ها: خوب تا عالی. همیشه میتوانم برای رنگ آمیزی طرحی یا نوشته ای یا هر چیز دیگری، از مداد رنگی ۳۶ تایی با همه امکانات و رنگ هایش استفاده کنم.

نگاه به جلو: ضعیف

تسلط بر انگشتان: عالی. همیشه میتوانستم خودکار را با سرعت بین انگشتانم بازی دهم بدون این که بیفتد. در دست چپم خیلی قوی ترم. تایپ ده انگشتی ساده ترین کار برای من است.

استعداد موسیقی و تشخیص صدا: تست های مختلف آن را در سایت مزبور انجام داده ام. در حد متوسط هستم.

 

رتبه بندی از عالی به ضعیف: سیلوگرام، تسلط بر انگشتان، تحلیل، Graphoria، استقراء، تشخیص رنگ، اعداد، درک فضایی، موسیقی، طراحی، نگاه به جلو

 

در مورد ایده پردازی هنوز ارزیابی انجام نداده ام.