- usercontent - متمم
Menu
نویسنده مطلب : طاهره خباری

مطلب مورد بحث:

پرورش استعدادها - داشته های من چیست؟


تحلیل بخشی از داشته های من:

+ ایده پردازی مخصوصا در کارهای هنری: به این شکل که با یادگرفتن اصول اولیه آن می تونم سریع ایده پردازی کنم و کارهای جدید و زیبایی رو در اون زمینه خلق کنم. از این استعدادم در دوره هایی که برای گلسازی و بعدها برای تذهیب رفته بودم به خوبی استفاده کردم و مربی های این دوره ها از کارهای من خیلی راضی بودند، به شکلی که خیلی راحت می شدم نفر اول کلاس. در حال حاضر هم در فرصت هایی که پیش میاد برای زیباتر شدم محیط خونه کارهای گلسازی جدید و زیبا درست می کنم و اکثر کارهایم مورد تحسین خانواده و دوستان و آشنایان قرار می گیره.

+ راهنمایی کردن دیگران بدون دریغ کردن مطلبی خاص از آنها و داشتن این احساس که نکنه آنها از من جلو بزنن. به طور مثال همیشه در دوران دانشگاه موقع انتخاب واحد به دانشجویان سال پایین تر مشاوره و راهنمایی می دادم که چه درس هایی رو بردارند و چطوری انتخاب واحد کنند تا بهتر درس هاشون رو پاس کنند و معدل بالاتری داشته باشند. همچنین به راحتی تجربیاتی که در کارها بدست آوردم و راه های میانبر و ساده تری که خودم بعد از اتمام کاری بهشون پی بردم رو در اختیار دیگران قرار می دم.

+ تشخیص و به یادآوری سریع مسیرهای عبور و مرور: اگر یک الی دو بار از مسیری عبور کنم می تونم مسیر رو به حافظم بسپرم و دفعات بعد خیلی راحت و سریع مسیر رو به یاد بیارم. در پیدا کردن مسیرهای عبور میانبر و مسیرهایی که بتوان با آنها سریعتر به مقصد رسید هم استعداد دارم.

+ نشستن و خواندن کتاب به مدت طولانی بدون احساس خستگی.

+ تشخیص هارمونی و هماهنگی بین رنگها.

+ داشتن نظم  و انضباط چه در کارها و چه در محیط.

پی نوشت: “اگر روز آخر درس به سراغ دفترچه خود آمدید و احساس کردید فاصله‌ی زیادی بین نگاه امروز و نگاه آن روز شما به خودتان وجود دارد، نشان می‌دهد که ما و شما در کنار یکدیگر موفق شده‌ایم. در غیر این صورت، متمم نتوانسته‌ است نقشی را که انتظار می‌رفت، ایفا نماید.”
وقتی این قسمت از درس رو خوندم متوجه شدم که قراره بین نگاه امروز من و نگاه آینده من فاصله زیادی ایجاد بشه. قراره محتوای صندوقچه استعدادهایم  یک سروسامان حسابی پیدا کنه. قراره این استعدادها به شکل هدفمندی از صندوقچه خارج شده و تبدیل به توانمندی شوند. خیلی خوشحالم از اینکه دارم این مسیر رو به کمک متمم و همراهی دوستان متممی عزیز طی میکنم.