Menu
نویسنده مطلب : پیمان اکبرنیا

مطلب مورد بحث:

مدل درآمد پرداخت بر اساس مصرف


سلام به همه دوستان

پاسخ تمرین سوم:

مورد جالبی به ذهنم رسید و اون هم در صنعت رایانه است. الان هر کس برای خودش کامپیوتر شخصی یا لپتاپ می‌خره و از اون استفاده می‌کنه ولی اگر دقت کنید بسیاری از مواقع، از کامپیوتر استفاده‌ای نمیشه و خاموشه یا اینکه بیشتر توان محاسباتی کامپیوتر استفاده نشده باقی می‌مونه. حالا فرض کنید با افزایش سرعت اینترنت، همان‌طور که الان فضاهای ابری ذخیره اطلاعات در اینترنت وجود داره و میشه حجم مشخصی از اون‌ها رو خرید، روزی برای پردازش و تحلیل اطلاعات هم این امکان ایجاد بشه. یعنی شما به اینترنت متصل بشید و بتوانید بر حسب مصرف مورد نیازتون، توان محاسباتی بخرید!

مثلا من یک روز ممکنه فقط بخواهم در اینترنت گشت و گذار کنم و به CPU قوی و پردازش گرافیکی خوب احتیاج ندارم بنابر این توان پردازش کمی را استفاده می‌کنم و روزی ممکنه بخوام با کامپیوتر بازی سنگینی رو اجرا کنم و کلی توان محاسباتی و گرافیکی نیاز داشته باشم. بنابراین همون‌طور که پهنای باند اینترنت و حجم دانلود رو بر حسب نیازم می‌خرم، می‌توانم توان محاسباتی را هم بر مبنای نیازم بخرم و استفاده کنم. اینطوری شاید مصرف انرژی و استفاده از قطعات کامپیوتری خیلی بهینه‌تر بشه.

به نظر دوستانی که در زمینه کامپیوتر و فناوری اطلاعات کار می‌کنند آیا این ایده عملی است؟ اصلا در حال حاضر کسب و کار مشابه‌اش وجود دارد؟