Menu
نویسنده مطلب : زهره

مطلب مورد بحث:

دلالی چیست؟ واسطه گری چه تفاوتی با دلالی دارد؟


۱یک سازمان فرضی یا واقعی را در نظر بگیرید. سه تصمیم فرضی یا واقعی مدیر آن سازمان را بنویسید و توضیح دهید که هر تصمیم چه تاثیری روی ثبات سازمان دارد؟ چه تاثیری روی پایداری خواهد داشت؟

الف: راه اندازی یک سایت و معرفی محصولات و خدمات سازمان در ان سایت و ایجاد یک فضایی که در ان مشتری بتواند با سازمان ارتباط داشته باشد و سوالات و انتقادات و خواسته ها و سفارشات خودش را منتقل کند و به نوعی ایجاد یک رسانه اجتماعی .

به نظرم این تصمیم میتواند به خاطر ارتباط با مشتری و بازخوردهایش ثبات را کاهش بدهدولی به مرور پایداری را افزایش می دهد .

ب: منظم کردن ساعات و افزایش سرعت خدمات:
این تصمیم ثبات را به شدت کاهش می دهد چون باعث می شود که سازمان برای پاسخ گویی برای مدتی تحت فشار قرار بگیردولی بعد از یک مدت پایداری ایجاد می شود .

ج: تبلیغات و ارسال پیامک و ارایه بروشورهای تبلیغاتی و شرکت در نمایشگاه ها و کنفرانسها  .

با توجه به وضعیت سازمان یا کسب و کار به نظرم کمی باعث کاهش ثبات می شود، اما روی پایداری اثری غیر مستقیم دارد .به این صورت که به مرور شرکت زیاد در معرض دید مشتری قرار می گیرد و روی برند شدن و بازشناسی نام تاثیر می گذارد .
همین باعث می شود که شرکت برای حفظ وضعیت موجود برای بهبود و افزایش کیفیت خدمات و محصولاتش بیشتر تلاش کند .

د: از کارمندان بخواهند در هر یک یا دو ماه برای بهبود وضعیت شرکت و افزایش کارایی و اثر بخشی ایده ها و افکارشان را بنویسند . نوشتن این گزارش در فیش حقوقی اخر ماه شان تاثیر می گذارد .

به خاطر اینکه با حجم بالای افکار مواجه میشویم وبا اجرای ایده های مناسب ثبات کم میشود و پایداری برای مدتی بعد افزایش پیدا می کند.

 
۲آیا تصمیم‌هایی را می‌توانید تصور کنید که ثبات و پایداری را همزمان تامین کنند؟

برای جواب این سوال یاد شرکتهای بزرگی افتادم که با خلاقیت و شناسایی بازار و مشتری ،با راهکارها و تصمیم هایی که گرفتند برای چندین سال ثبات و پایداری را توامان با هم تجربه کردند و یک تازه بازار بودند .

ثبات از این نظر که رقیبانشان نمی توانستند به راحتی به مزیتهایی که انها دست پیدا کرده بودند دست پیدا کنند و همین باعث می شد که تغییری در مدل کسب و کار خودشان ایجاد نکنند و ثبات ایجاد شود .
البته ثبات  برای مدت طولانی غیر ممکن به نظر می اید.

اگر بخواهم یک  تصمیم را نام ببریم میتوانم محتواو بازاریابی محتوا را مثال بزنم که سازمان میتواند با کمک ان ثبات و پایداری را با هم تجربه کند.

۳-یک شرکت بازرگانی که در حال حاضر فقط پروفرما فروش است، با چه کارهایی می‌تواند ارزش افزوده ایجاد کند؟

– این دلال میتواند اسپانسر محتوا شود و بخشی از درامد خودش را به این کار اختصاص بدهد .

– یا خودش یک سایت راه اندازی کند و محتواهای مرتبط با کارش را که مشتری به ان نیازمند هست را در انجا ارایه بدهد .

با مشتری وارد تعامل دو طرفه شود و نیازهای مشتری را شناسایی کند و تلاشش را کند که هر فروشی که انجام می دهد بسیار نزدیک به انتظارات و خواسته های مشتری باشد .