Menu
نویسنده مطلب : ناهید عبدی

مطلب مورد بحث:

حس خوب هدف گذاری


انگیزه گرفتن از هدفگذاری نه‌تنها در مورد خودمون که در مورد اطرافیانی که هدفی رو دنبال می‌کنن هم احساس می‌شه و این انگیزه می‌تونه به ما هم سرایت کنه.
یعنی نه‌تنها وقتی یه هدف مشخص داریم و روزها و هفته‌ها رو با تمرکز کردن بر اون هدف انرژی‌بخش و پرانگیزه‌تر می‌کنیم و این انگیزه روی انجام فعالیت‌های غیرمشابه دیگه‌ای که در زندگی داریم تأثیر می‌ذاره، حس خوب انگیزه داشتن افراد دیگه و انرژی شون با هدف‌های غیرمشابه هم به‌نوعی بر روی انگیزۀ ما تأثیر میذاره.
 
به نظرم بد نیست وقتی اهداف خودمون به بن‌بست می‌رسه و دیگه نمی‌تونه انگیزۀ کافی برای حرکت کردن رو در ما ایجاد کنه، خودمون رو در معرض ارتباط با کسانی قرار بدیم که اهدافی متعالی‌تر از ما دارند و هدفگذاری رو به شیوه‌ای جذاب‌تر از ما دنبال می‌کنند.
اون وقته که می‌تونیم از انرژی این افراد به نفع انگیزه‌های خودمون وام بگیریم و حتی تو تعریف هدفگذاری و معیارها و شاخص‌های درست برای رسیدن به اون هدف، تجدیدنظر کنیم.
 
خیلی وقت‌ها برای انگیزه پیدا کردن از اهدافمون نیاز به تجدیدنظر کلی در شاخص‌ها و معیارهای ذهنی‌مون داریم.
معیارها ممکنه این قدر غیرواقع‌بینانه باشن که نه‌تنها انگیزۀ رسیدن به هدفی رو در ما بیدار نکنن که هر انگیزه‌ای هم که وجود داره از ما دور کنن.
گاهی هم این معیارها به قدری دم دستی و ساده هستند که رغبت حرکت رو تو کوتاه مدت می‌تونن بکشن و از بین ببرن.
اما تجدیدنظر و انتخاب درست معیارها برای یک هدف ساده، می‌تونه در تعریف انگیزشی بودنش تغییر کلی ایجاد کنه.
انتخاب درست معیارها نیازمند تمرکز بیشتر، نگاه وسیع‌تر و شاید احساسی‌تر و ساده تره. البته به نظر من با  قاطعیت می‌شه گفت این نگاه خیلی وقت‌ها منطقی‌تر هم هست.
 

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟