Menu
نویسنده مطلب : حسین قربانی

مطلب مورد بحث:

مهارت یادگیری، تکنیکها و روشهای یادگیری بهتر


در حال حاضر پسرم چهارساله است و یکی از دوستانش که بیشتر از بقیه وقتش را با او می‌گذراند، همسن اوست و تنها سه ماه با هم اختلاف سنی دارند.

با وجود یکسان بودن جنسیت، سن و سال، سطح فرهنگی خانواده‌ها، محیط رشد و بسیاری پارامترهای دیگر، تفاوت روحیات، رفتارها و علایق این دو به حدی هست که فکر کردن به این موضوع که این دو کودک در یک کلاس خواهند نشست و یک معلم با سبک و روشی یکسان به این دو آموزش خواهد داد، باعث ترس و نگرانی شدید در من می‌شود.

مطمئنا اگر به جای دو کودک، چند کودک را با هم مقایسه کنیم، این تفاوت‌ها و اختلاف‌ها بیشتر به چشم خواهند آمد و ترس و نگرانی والدین چندبرابر خواهد شد ولی ظاهرا هیچ کس در این نظام آموزشی به فکر اصلاح نیست و این موضوع برایش اهمیتی ندارد یا تغییرات بسیار کند هستند و شاید سال‌های بسیاری طول بکشد تا نظام آموزشی مرسوم شکل و قالب درستی به خود بگیرد.

در این مدت هم چند صد هزار و شاید چند میلیون نفر فدای این سیستم غلط خواهند شد.

یکی از نگرانی‌ها و دغدغه‌های مهم من، بحث آموزش رسمی فرزندم و چگونگی مقابله با مشکلات و معضلات حاصل از آن است و نمی‌دانم بهترین راه مقابله با آسیب‌های این سیستم و به حداقل رساندن آن چیست و به عنوان پدر و مادر چه کاری می‌توان انجام داد که هم اصولی باشند و هم به بهترین نتایج منتهی شوند.

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟