Menu
نویسنده مطلب : صبا عبدی

مطلب مورد بحث:

پروژه پایانی درس استعدادیابی مقدماتی


با سلام
با مطالعه انواع مختلف استعداد در مورد خودم نتیجه گیری زیر حاصل شد:
۱- با توجه به اینکه در رانندگی کلا ضعیف عمل می کنم و با رانندگی راحت نیستم و بخصوص با پارک آن هم از نوع دوبل خیلی مشکل دارم و علاقه ای به کارهای یدی هم ندارم و بخصوص یدی فنی مثل طراحی مدارات الکترونیک و کارهای برقی و مکانیکی و …
فکر می کنم استعداد تجسم فضایی و درک ساختارها در من کم است.
۲-در طبقه بندی اشیاء و درک و تشخیص شباهت ها و تفاوت ها و شهود متوسط هستم . نه چندان عالی و نه چندان بد. در حد میانه.
در استعداد توانمندی استقرا متوسط هستم.
۳- با توجه به انکه در مورد یک شی راحت می توانم مطلب بنویسم و اینکه اگر تصویری ناقص به من بدهند به چندین شکل می توانم آن را کامل کنم باید بگویم این استعدا د در من خوب است ولی چندان خلاقانه نیست. و نمی توان گفت من لبریز از ایده هستم.
بنابران استعداد آیدیا فوریا در من متوسط است.
۴- در تمام دوران تحصیلم هیچ وقت جزء دانش آموزان و یا دانشجویانی نبودم که زود برگه امتحانم را تحویل داده باشم. بچه درس خوان بوده ام همیشه و وسواس به نمره . تا آخرین لحظه ها سر جلسه می نشستم و چندبار جواب سوالات را چک می کردم.استعداد و توانایی سریع خواندن اعداد به شکل گفته شده در دو ستون و پیدا کردن آن ها در حد معمول است.
فکر کنم استعداد Graphoria در حد متوسط دارم.
۵- با توجه به مبحث پیدا کردن خانه و دفتر کار و توانایی طراحی و توصیف نقشه آن مکان در حد متوسط هستم.
در گذشته در این مورد ضعیف بودم ولی با تمرین و دقت الان این توانایی ام بیشتر شده است. کلا در توصیف جزئیات موضوعات مورد علاقه ام خوب هستم. و می توانم نقشه اش را ترسیم کنم.
فکر کنم استعداد طراحی در حد متوسط دارم.
۶- من آدم منظمی نیستم و کلا حوصله نظم را ندارم. دوست دارم همه چیز طبق حس و حالم پیش برود نه طبق نظم و قانون. هر چیزی را در هر جایی که دوست دارم قرار دهم و هر کار را هر وقت حسش هست انجام دهم. گاهی حس شستن یک قاشق را هم ندارم و گاهی حس کندن کوهها را هم دارم. دوست دارم اخر هفته ها در تعطیلات و با حوصله کارهایی را که در هفته انجام نداده ام انجام دهم و کسی هم بالای سرم نباشد . در کارهای اداری هم وقتی چندین کار همزمان و فوری به من می دهند عصبی می شوم و دوست دارم هر وقت خودم خواستم انجام دهم نه به ترتیب و اولویتی که می خواهند.
در مورد کلیپ ویدئو هم نه من خودم می دانم کدام به کدام است و زیاد نیازی به دسته بندی و شماره گذاری ندارم.
در مورد برگه ها نیز چالش نیست اگر زمین بریزد دوباره با حوصله از روی متن مرتب می کنم.
فکر کنم این یک استعداد توانمندی در استدلال تحلیلی را خوب داشته باشم.
۷- در مورد محاسبات من اصلا از ماشین حساب استفاده نمی کنم مگر برای چک کردن نهایی کار. چندین مرتبه ذهنی یا روی کاغذ کارم را انجام می دهم. در مورد شماره تلفن و موبایل هم نه خیلی زیاد نگاه می کنم به ارقام و نه یکباره. شاید ۲ یا ۳ بار برای یک عدد ۱۰ رقمی نگاه کنم. در تحلیل سری اعداد مهارت عالی دارم .توانایی بازی با اعداد در حد معمول و حافظه عددی ام هم خوب است. معمولا موارد زیادی را به راحتی به خاطر می سپارم.اکثر شماره موبایل ها را حفظ هستم و پسوردهای مختلف سامانه های مختلف  و پیچیده را حفظ هستم بدون اینکه با هم قاطی شوند.
فکر کنم استعداد کار با اعداد هم در حد خوب دارم.
۸- در مورد استعداد یادگیری زبان هم خوب هستم در کل من یک زبان آموزم . فکر کنم به هیچ چیز به اندازه اموختن زبان انگلیسی علاقه نداشته باشم و اوقات فراغتم با همین مساله پر می شود. همیشه زبانم خوب بوده است .
فکر کنم استعداد  سیلو گرام را خوب دارم. 
۹- در تشخیص و تفکیک رنگها خوب هستم . به رنگ ها علاقه دارم و دقت می کنم به ترکیب و ست بودن رنگها علاقه و حساسیت دارم.
فکر کنم ایت استعدادم “تشخیص و تفکیک رنگها ” خیلی خوب است.
۱۰- در مورد نگاه به آینده داشتن خوب هستم البته اگر دیگران بگذارند برنامه ها آنطور که می خواهم پیش برود.مثال طلا در مورد من صدق می کند و زیاد این کار را کرده ام.
فکر کنم استعداد نگاه به آینده را در حد متوسط دارم.
۱۱- در مورد تسلط بر انگشتان ضعیف هستم کلا من هیچ علاقه و استعدادی به کار یدی ندارم و دوست ندارم از دست هایم استفاده ای کنم. در مورد تایپ البته من ماهرم و چون کارم با کامپیوتر است این مورد را خوب انجام می دهم . ولی اگر کارهای ظریف دستی به من بدهند نمی توانم انجام دهم مثلا اگر جراح بودم همه زیر عمل می مردند. در کارهای هنری با دست هم و کاغذ و کاموا و .. ضعیف هستم.
فکر کنم استعداد تسلط بر انگشتان در من ضعیف است.
۱۲- حافظه تن صدا در من ضعیف است و چندان ریتم و لالا پایینی صدا در ذهنم نمی ماند. توان تفکیک فرکانس صدا هم در من کم است واقعا از تن صدای کسی خسته بودن را کم متوجه می شوم و بد خواندن کسی در یک گروه را متوجه نمی شوم.
کلا استعداد موسیقی و تشخیص صدا در من ضعیف است.
۱۳- در توانایی تشخیص احساسات انسانها از روی چهره و صدا ضعیفم. زیاد به انسان ها دقت نمی کنم. صداهای اتومبیل را زیا متوجه نمی شوم که چه زمان اشکالی دارد یا نه.

خودم را در تدریس خیلی موفق نمی دانم ولی دیگران می گویند خوب تدریس می کنم.
چند سال تدریس می کردم در مراکز مختلف دبیرستان و دانشجو و کارمند و همه اتفاق نظر داشتند که از تدریس من خیلی راضی هستند و بسیار خوب درس را یاد می گیرند. ولی خودم از کسانی که سر کلاس حرف می زنند و گوش نمی دهند خیلی لجم می گیرد و به این علت تدریس را سخت می دانم.
خانمی کارمند هستم ۳۳ ساله و مهندس کامپیوتر. علاقمند به ادامه تحصیل ولی مانده ام چه کنم؟
نمی دانم از اول کنکور برهم و داروسازی بخوانم یا نه فناوری اطلاعات IT که مرتبط با رشته خودم است را ادامه دهم.
خیلی سر این دو راهی مانده ام. کمکم کنید و در تصمیم گیری راهنمایی ام کنید.
با تشکر از سایت خوبتان.