Menu
نویسنده مطلب : شهرزاد

مطلب مورد بحث:

اهمیت وقفه و خوابیدن روی یک مسئله


من تجربه‌ای در این زمینه همین اواخر داشتم. (که البته هنوز هم در حال کار کردن روی اون هستم)

(به طور خلاصه) موضوع اینه که من تصمیم گرفتم پوسته‌ی سایت جدیدم رو عوض کنم و در نتیجه پوسته‌ی جدیدی خریداری کردم که ویژگیها و امکاناتی که برای طراحی در اختیارم میذاره رو خیلی دوست دارم و ازش راضی هستم.

اما متاسفانه مشکلی که باهاش مواجه شدم اینه که این پوسته جدید، به طور کامل، ووکامرس رو پشتیبانی نمیکنه و خیلی از امکاناتی که قبلاً برای فروشگاه آنلاین سایتم در اختیار داشتم رو از دست دادم. (قبل از نصب پوسته این موضوع رو خیلی جدی نگرفته بودم) به عنوان نمونه یکی از مشکلاتش اینه که این پوسته جدید، فاقد سایدبار هست.

مدت زمانی رو صرف فکر کردن روی این موضوع و بررسی و تحقیق و جستجو در وب و همچنین تماسهایی از طریق تیکت با برنامه‌نویس پوسته کردم که چگونه میتونم برای این پوسته، سایدبار ایجاد کنم. چندین افزونه رو برای این منظور امتحان کردم و تنظیمات بسیاری روی سایت انجام دادم، اما در مورد هیچ کدوم به نتیجه‌ی دلخواه نرسیدم.

در حالی که این موضوع، برای من به یک موضوع فرسایشی تبدیل شده بود و خستگی ذهنی بهم اجازه بهتر فکر کردن و به دنبال پاسخ بهتری یافتن رو نمیداد، سعی کردم برای مدتی رهاش کنم و در حل این مسئله وقفه ایجاد کنم. که حدوداً یک هفته طول کشید. تمرکز صرف‌ام رو از روی این مساله برداشتم و به کارهای دیگه‌ام پرداختم و به ناخودآگاه‌ام مجال حضور دادم. شهودم بهم میگفت حتما راه بهتری باید باشه.
و یک روز دوباره و اینبار با رویکرد تفکر واگرا بهش برگشتم. و یک دفعه ایده‌ای جدید به ذهنم رسید که تا پیش از اون به ذهنم نرسیده بود. اینکه یک یک ساب‌دامین (subdomain) ایجاد کنم و فروشگاه آنلاین رو روی ساب دامین ببرم تا بتونم پوسته‌ی مستقلی براش نصب کنم که به طور کامل از ووکامرس پشتیبانی کنه.

تا پیش از اون من همه‌اش میخواستم مساله رو با همون پوسته‌ی فعلی کل سایت حل کنم و همه‌اش با بن‌بست رو به رو می‌شدم و بهم اجازه نمیداد محدودیت‌های دست و پا گیری که فکرم رو تماما به خودشون مشغول کرده بودند، فراموش کنم.

در همین بین، مشغول خواندن کتاب «هنر دستیابی» بودم که نشانه‌ها و اطلاعات تازهای نیز به یاری‌ام اومد.

برنارد راث، در بخشی به نام «خلاص شدن» در این کتاب، خیلی به موقع، نکته‌ی شگفت‌انگیزی رو بهم یاد داد. اینکه وقتی سوال رو تغییر بدیم، دیدگاهمون هم تغییر خواهد کرد و این موضوع باعث می‌شود که تعداد پاسخ‌های ما به طور چشمگیری افزایش پیدا کند.

مثلا در مورد مسئه‌ی من:

سوال فعلی: ایجاد سایدبار در پوسته فعلی، به هر قیمتی که شده!

برای من چه چیزی به دنبال دارد؟: داشتن یک فروشگاه آنلاین با طراحی و امکانات بیشتر و جذاب‌تر

سوال جدید: چگونه می‌توانم یک فروشگاه آنلاین با طراحی و امکانات بیشتر و جذاب‌تر داشته باشم؟

چندین پاسخ و انتخاب بهترین و مناسب ترینِ آنها: یکی از پاسخ‌ها همین انتقال فروشگاه به ساب دامین (زیر دامنه) هست.

و احتمالاً چند پاسخ دیگر که دارم بررسی می‌کنم و سپس باید تصمیم بگیرم که از بین‌شون بهترین پاسخ و مناسب‌ترین راه حل رو انتخاب کنم.

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟